K, 4.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Andrus Kivirähki uus näidend tõukub küüditamisest

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
Andrus Kivirähk
Andrus Kivirähk Foto: Toomas Huik / Postimees

Kuressaare Linnateater ja Endla toovad ühiselt lavale Andrus Kivirähki uue näidendi.

Kuressaare Linnateater ja Endla teater toovad Eesti vabariigi 100. juubelile pühendatud teatrisarjas «Sajandi lugu» lavale Andrus Kivirähki spetsiaalselt selleks kirjutatud näidendi «Kaarnakivi perenaine». Lavastus esietendub 1. detsembril Endla suures saalis ning 6. detsembril Kuressaare Linnateatris.

«Kaarnakivi perenaine» keskendub 1950ndatele aastatele Eestis. Loo peategelaseks on 18. aastane Ilse, kelle pere on küüditatud ja kes elab nüüd oma talus üksinda. Vaatamata sellel, et 1950ndad aastad on üks süngemaid perioodi Eesti ajaloos, pakub lavastus ka omajagu helgust. «Ka kõige süngemal ajal inimesed armuvad, abielluvad, saavad lapsi, peavad pidu, räägivad anekdoote,» ütleb Andrus Kivirähk. «Ükski näidend ei saa olla sada protsenti tõsine, sest ka elu ise ei ole seda,» lisab näidendi autor.

Ühisprojekti lavastajaks on Peeter Tammearu, kunstnikuks Liina Unt, heliloojaks Veiko Tubin, valguskunstnikuks Margus Vaigur. Laval on Kuresaare Linnateatri näitlejad Lauli Otsar, Markus Habakukk ja Piret Rauk, Endla teatri näitlejad Ago Anderson ja Märt Avandi ning külalisena Lauri Kink.

«Sajandi lugu» on Eesti teatrite ühine kingitus Eesti Vabariigile tema 100. sünnipäevaks. Selle raames mängitakse läbi kogu Eesti Vabariigi senine ajalugu. Nii osalevate teatrite arvu kui sarja kestust arvestades on see Eesti teatriloo suurim lavastus. «Sajandi loos» osaleb 22 teatrit, kes toovad lavale 12 lavastust, millest iga lavastus käsitleb ühte aastakümmet Eesti ajaloost. Sari vältab augustist 2017 kuni juulini 2018.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles