R, 24.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kumu toob ekraanile erakordse filmi erakordsest mehest

Kultuuritoimetus
Kumu toob ekraanile erakordse filmi erakordsest mehest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Marlon Brando
Marlon Brando Foto: Kuvatõmmis

20. sajandi suurimaid näitlejaid Marlon Brando pidas ligemale pool sajandit helipäevikut, salvestades lintidele oma mõtteid elust ja loomingust. Dokumentaalfilm «Kuula mind, Marlon», mis jõuab ekraanile täna õhtul Kumu auditooriumis, avab nende vahendusel erakordse kunstniku varjatuma poole.

2004. aastal surnud näitleja jättis endast maha arhiivi, mis sisaldab umbes 200 tunni jagu helisalvestisi. Sellest äärmiselt isiklikust, ilma igasuguse edevuseta jäädvustatud materjalist on Stevan Riley pununud inimliku ja ausa filmi, mis on kaugel klantsportreest. Meie ette astub mees, kes välise bravuurikuse varjus heitleb sisemise ebakindlusega ja tunneb tõrksust näitlemise vastu. Mees, kes veetis oma elu viimased aastad sügavas üksinduses.

Rohkelt kiidusõnu ja tunnustust pälvinud filmi seansi juhatab sisse režissöör Peeter Simm. «Aeg jaotub enne ja pärast Brandot, nagu ka enne või pärast Picassot ja Hemingwayd,» ütleb ta ühe oma lemmiknäitleja kohta.

Sissepääs kolmapäeval, 20. septembril kell 18 Kumu auditooriumis aset leidvale linastusele on tasuta. Film on ilma tõlketa.

Seanss kuulub kultuuriteemalistele filmidele pühendatud dokumentaalfilmide sarja «Kumu dokumentaal», mida korraldavad Kumu ja PÖFF.

Märksõnad
Tagasi üles