Mul oli kunagi au teha Ene Mihkelsoni esimene intervjuu, ta oli siis juba veteran, elav legend, aga intervjuusid ta ei andnud, ehk siis neid veel tehti, isegi luuletajatega. Ma olen kindel, et luulel ei ole seitsme peaga meedias enam mingit kohta. Pole küll aastaid enam lehti lugenud, liiga vastik, aga tendentsid on ilmsed. Ennemuiste kirjutati luulearvustusi, siis tehti luuletajatega lühikest aega intekaid, nüüd avaldatakse ainult nekrolooge.
Ent ka nekroloog on parem kui Taavi Ratase poliitika, seda muidugi. Samas on nekroloogi kirjutamine väga lõbus töö, kui juba nekroloog, siis on tähtis teema ja kirjuta mida tahad, vaat et muutud isegi mingil kombel kirjandusse puutuvaks. See, et oled kirjutanud kümneid raamatuid, toimetanud, koostanud ja kirjastanud sadu, ei maksa midagi, stippigi ei visata, aga nekroloogi kirjutamise võimalus ikkagi on, pole üldse paha.
Mis siis nüüd, autor elab, loob, sülitab kõigele ja sureb, ilmub nekroloog. Mis edasi? Kas tehakse film mõnest Mihkelsoni romaanist või koguni luulekogust? Vaevalt, meil pole filmi ei «Kalevipojast» ega «Tõest ja õigusest». Minu teada ei ole filmi ka Liivi «Varju» ega Ristikivi «Imede saare» ainetel, ei ole Jaan Oksa «Nimetust elajast» ega «Emastest», loetelu võib jätkata, ja ega filmitegijad ka ei jäta – need raiuvad nagu rauda, et pole millestki teha. Ma ütlen, pole tegijaid.