Siinse raamatu vapraks kangelaseks on tehnik Roald Amunds, kes tehisintellekti juhitud superkorporatsioonist plehku paneb, kui ta parandustöid tehes masinakoodis kahtlasi andmeid märkab. Tegevus toimub Ameerikas ja vähemalt seal valitseb kõike tehisintellekt Heylel, heebrea keeli Valgusetooja, ladina keeles tuttavamalt Lucifer. Tõsi, et nende düstoopiariigis on kontroll kogu info üle Heyleli käes, aga kas tõesti ei sattunud keegi seda märkama?
Või oli see väike hind selle eest, mida Heylelil inimestele pakkuda oli? Heyleli pakutavad parandused ehk laiendused inimajule võivad ahvatleda tõesti: kiibist, mis annab parema mälu ja analüüsivõime kuni verre süstitava nanotehnoloogiani, mis hoiab inimese tervisel silma peal, kõikvõimalikust virtuaalsest meelelahutusest rääkimata.
Seda lõbu saavad endale lubada muidugi ainult rikkad, vaesem rahvas peab omal jõul hakkama saama. Linnades elavad «laiendatud» peavad end juba uueks inimliigiks, kes eriti välja ei satugi; miks peakski, kui kõik oma peas n-ö käeulatuses on. Uus liik mõtleb meiesugustest kui ahvikestest, kes kõlbavad lihtsamaid töid tegema, aga kes küllap varsti välja surevad. Kuid laiendatute intiimsem suhtlemine toimuvat enamasti virtuaalselt ning kas seega ei ole hirmu, et just nemad võivad peagi välja surra?
Ka peategelane Roald Amunds (huvitaval kombel ei mainita kordagi tema peaaegu-nimekaimu, ehkki ta vahepeal koguni polaaraladele suusatama satub – kas ka see on seletatav tulevikurahva üldise harimatusega? Ent samas loevad nad näiteks Selma Lagerlöfi, nii et mine tea. Vahest ei tundu maadeavastamine enam nii põnev, et keegi ka Amundseni meeles peaks) on tavainimeste seast, aga väga taibukas, sest ainult kõige erksama vaimu esindajad võetakse tööle laiendatute masinaid hooldama, parandama ja välja töötama.