Kõlab laitvalt? Tegelikult puutub inimene iga tõdemusega kunagi kokku esimest korda, enne kui nendest tema meelest käibetõed saavad. Noortele mõeldud raamatu ainus eesmärk ei pruugi olla kunstilist elamust pakkuda. Autorid püüavad tänuväärselt laiendada noore lugeja maailmapilti, arusaamist elust ja inimsuhetest.
Nad lasevad oma tegelastel haiget saada, et lugemiskogemus pakuks elukogemusele vajalikul hetkel pehmemat maandumist – aa, temal seal jutus juhtus ka nii, aga sellest sai sel või tol moel üle. Kirjanikud saavad näidata lugejale sündmusi erinevate tegelaste vaatepunktist, mis omakorda edendab empaatiavõimet. Kui seda tehakse haaravas vormis, siis küllap jõuab ka sõnum kohale.
Millest siis jutt käib? Amanda on südamlik ja tagasihoidlik neiu, kes end oma «elu armastuse» ees korduvalt narriks teeb. Oleme ausad, poiss käitub temaga ikka väga vastikult! Aga naisesüda ei saa armastuse vastu. Sellele «elukestvale» katsumusele lisaks määratakse Amanda tugiõpilaseks uuele klassikaaslasele, kellel on Downi sündroom. No ja muidugi tegutsevad (esialgu taustal) kaks klassi ülbikutest kaunitari, kes kõiki ja kõike filmivad-pildistavad ja kommenteerivad.
Autor laseb õpetajal ja Amanda emal tüdrukule õhinal selgitada, kui suur privileeg on olla toeks täiesti teistsugusele eakaaslasele. Selle käigus saab selgemaks Downi sündroomi tekkepõhjus. Ka tüdruku sõbranna on sama meelt ja toetab neid puhuti plakatlikke seisukohavõtte. (Vabandust, aga niisugused need elu näinud inimesele tunduvad.)