Oli kunagi mingi õudusfilm, kus hakati pikalt teleka ette jäänuid ekraani sisse imema, vat, ei mäleta nime. Parajalt kole oli. Aeg-ajalt tuleb meelde, kui näed neid telefonidesse naelutatud tuhme pilke helendusest kooljalikuks valgustatud nägudes.
Teil on veel täie aruga laps ja kui ta ikka nõuab, siis tasub kuulata ja jutustada. Nad kasvavad nii kiiresti suureks, et jäävad ainult nukrad mälestused potitamisest, pepude ja mähkmete pesemisest, lutipudeli soojendamisest, nendega koos kõhuli põrandal laua all tapeedi täisjoonistamisest.
Häda muidugi selles, et unejutud saavad kole kiiresti otsa. Kas on need lasteaias juba ette loetud, nagu siingi raamatus, või laps ise juba lugenud. Viieaastane peaks ammu lugeda oskama, muidu tuleb vanemad spetsialisti juurde viia. Mis sa hädaga teed. Punamüts on teada, põrsakesed teada, Pipi, Viplala, Londiste, Kukeleegua, kui teil on vähegi siivas raamatukogu, nii tonnike või paar kaalult, siis on järelkasv teadmised ammu endasse tõmmanud.
Ise hädas oldud. Ära kasutatud, et kui oma röövlid olid väikesed, möllasid telepurgis tupsud. Kelleks kohe kehastuti. Laa-Laa, Tipsi ja Po olid õhtuti magama minemas ja siis võis nende seiklustest rääkida. Kasvatusteadlased oleks mu maha lasknud. Mis sa pajatad, kuidas lakke visatud võileib sinna kinni jääb või kassist igiliikurit tehakse.
Kuidas issi lasteaias mängis, et ringikujuline redel oli va Sitzinstrument ja issi kakake. Ime, et nad selle itsitamise, misasja, hirnumise peale üldse magama jäid, tükk aega veel kostis juttude edasiarendusi stiilis «Kakakesed 5 – Pärasoole tagasitulek». Vahel läks kogemata jutt anatoomiale.