Mida ütleks Ivo Uukkivi tänastele punkaritele?

Kultuuritoimetus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ivo Uukkivi mängib vana punkarit ja bändimeest komöödias «(Teisitimõtleja)».
Ivo Uukkivi mängib vana punkarit ja bändimeest komöödias «(Teisitimõtleja)». Foto: Sohvi Viik

Vaba Lava kuraatoriprogrammis esietendub 4. novembril Andri Luubi lavastus «(Teisitimõtleja»), mille peaosas mängib Ivo Uukkivi endist punkarit, keda ajab uus tõejärgne maailm tõelisse segadusse, mille tagajärjel jookseb ta sõna otseses mõttes peaga vastu seina.

«Mult küsiti viisteist aastat tagasi ühe intervjuu jaoks, mida soovitaksid tänastele punkaritele? Soovitasin neil peaga vastu seina joosta. Edasi oli veel midagi, mis, ei mäleta. Võibolla, et kuni sein langeb või midagi muud sellist suurelist. Ääremärkuseks: see soovitus oli nagu naljaga pooleks. Nali naljaks, kui sein on ees, vaja pea tööle panna,» lausus Ivo Uukkivi.

Lugu räägib endisest punkarist, kes omal ajal teadis, millisele diktaatorile vastandudes ta oma laule kirjutas ja mis tõe pärast ta vangis istus. Ent tõejärgses mitmeplaanilisuses on ta kaotanud igasuguse fookuse. Temast on saanud inimene, kes on alla vandumas isiklikule heaolule, kes vanast vihast mässab internetis, kirjutab vihakõnet ning antikapitalistlikke suurkorporatsioonide vastaseid kommentaare. Tema elu on läinud allamäge, ta on lõhkunud oma lähisuhted ning on määratud väljakutsuva käitumise tõttu viharavile. Punkarile on määratud viharavi konsultandiks ja mentoriks noor doktorant Stockholmist, kes üritab teda lahti muukida, tema viha kuidagi kanaliseerida, kuid see ülesanne pole lihtne.

Lavastuse autor ja lavastaja on Andri Luup, kunstnik Arthur Arula, produtsent Ere Naat, näitlejad Ivo Uukkivi (Eesti Draamateater), Mari Abel või Laura Peterson, Eliann Tulve ja Chris McCarthy. Produktsioon Vaba Lava. 

Etendused toimuvad 4.,6.,8.,10. novembril ning 9. ja 10. detsembril. Pileteid saab Piletilevist. NB! Etendused toimuvad Eesti Tantsuagentuuri saalis, aadressil Hobujaama 12. Peale 4. novembri etendust toimub esietenduse pidu ja peale 6. novembri etendust toimub vestlus trupiga.

Lavastus «(Teisitimõtleja)» on osa Vaba Lava 2017/18 aasta kuraatoriprogrammist, mille valisid välja hooaja kuraatorid José Alfarroba ja Tristan Barani Prantsusmaalt, konsultandiks oli Vaba Lava teatrikeskuse juhatuse liige ja tegevjuht Kristiina Reidolv. Lavastus valiti välja 142 taotluse seast, mis laekusid Vaba Lava rahvusvahelisele ideekonkursile.

Vaba Lava on kaasaegne ja avatud etenduskunstide keskus, mille eesmärgiks on pakkuda väiketeatritele ja vabatruppidele soodsaid arengutingimusi nii teatrihoone kui erinevate tugiteenuste näol, ning arendada rahvusvahelist koostööd.

Tagasi üles