N, 28.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mait Malmsteni monolavastus etendub viimaseid kordi

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
Hetk Madis Kalmeti lavastust «Fenomen» viimaseid kordi, mängib Mait Malmsten.
Hetk Madis Kalmeti lavastust «Fenomen» viimaseid kordi, mängib Mait Malmsten. Foto: R.A.A.A.M.

Oktoobris ja novembris mängitakse viimaseid kordi Madis Kalmeti lavastust «Fenomen», mille peaosas on Mait Malmsten.

«Fenomeni» peategelaseks on üks kummaline mees, kes on toodud ekspertide komisjoni ette ja kellelt loodetakse vihjeid tuleviku sündmustele. Kes on see salapärane, fenomenaalse elu- ja ajaloonägemusega mees? On ta tõekuulutaja või soolapuhuja, hull või geenius, prohvet või šarlatan?

«Fenomen» on Mait Malmsteni esimene ülesastumine monolavastuses. Lavastus «Fenomen» on osalenud Varna rahvusvahelisel festivalil Bulgaarias, «Altan SERGE» festivalil Burjaatias. 2014. aasta Monomaffia festivalil Pärnus võitis Mait Malmsten rolli eest peaauhinna «Suure Kirsi».

«See on teater selle sõna kõige paremas mõttes. Köitev mõttemängu kõrgpilotaaž, mida kogu «Fenomeni» lavastusmeeskond pakub,»  tunnustab lavastust teatrikriitik Margus Mikomägi (Postimees, 2.04.2014).

Lavastaja Madis Kalmet, laval Mait Malmsten, kunstnik Ervin Õunapuu, muusikaline kujundaja Peeter Konovalov (Ugala), valguskunstnik Priidu Adlas. Produktsioon: Teatriühendus R.A.A.A.M. Etendused 30. oktoobril ja 27. novembril Eesti Draamateatris, 11. novembril Viljandis Ugala teatris ja 25. novembril Tartus Eesti Rahva Muuseumis.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles