Kinno jõuab Läti seksikomöödia Eesti näitlejatega

Kultuuritoimetus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Elina Reinold ja Elina Purde filmis «Svingerid». Esiplaanil Jan Uuspõld, taustal Ago Anderson.
Elina Reinold ja Elina Purde filmis «Svingerid». Esiplaanil Jan Uuspõld, taustal Ago Anderson. Foto: HeaFilm

Reedel, 10. novembril jõuab kinodesse Läti režissööri Andrejs Ekise film «Svingerid», kus mängivad Jan Uuspõld, Elina Reinold, Elina Purde, Ago Anderson, Ivo Uukkivi, Sten Karpov ja Jekaterina Novosjolova.

Alla 14 eluaasta keelatud «Svingerid» on häbitu suhtekomöödia, mis keskendub (grupi)seksile ja paarivahetusele. Indrek (Jan Uuspõld) tahab seda. Elen (Elina Purde) ei taha sellest kuuldagi, aga teab, et ainult nii on Indrek nõus naise plaanitavat äri toetama. Tiina (Elina Reinold) nõuab seda. Tormiliselt. Ikkagi pulma-aastapäev! Tema tossikesest abikaasa Andrus (Ago Anderson) ei suudaks sellest aga vähem hoolida. Väsinud Eesti mees tahaks pärast pikka tööpäeva ainult rahulikult maha istuda ja oma sülearvutis zombisid nottida. Aga üks kõne põnevusenäljas paarivahetajatele mõeldud ajalehekuulutuses toodud numbrile lükkab käima sündmusteahela, mis muudab nende kõigi õhtut rohkem, kui keegi oleks arvatagi osanud.

Siin on saladused, ootamatu armukolmnurk, naaberrõdul kössitav poolpaljas iludus, kõige ebatõenäolisemas olukorras kõikuma löönud orientatsioon ja nii mõndagi muud. Järgmise päeva hommikul ei ole miski siin ilmas enam endistviisi. Vähemalt mitte nende seitsme inimese jaoks...

Filmi režissöör Andrejs Ekis on selle filmi juba üks kord teinud — läti keeles ja Läti näitlejatega. Kui see versioon 2016. aasta sügisel Läti kinodesse jõudis, langesid seal pea kõik kohalikud külastusrekordid nagu svingeri püksid. Ekise sõnul kummutas sel suvel üles võetud Eesti versioon kõik tema eelarvamused ja naaberrahva seas levivad müüdid eestlastest kui aeglasevõitu, kinnistest ja jahedatest inimestest. «Eesti näitlejad on täiesti pööraselt naljakad, andekad, kiired ja kaamerate ees valmis igasugusteks julgustükkideks,» tõdes ta.

Tagasi üles