Kultuurisoovitused

Jaagup Kreem: Guns N’ Roses on suurepärases vormis

Jaagup Kreem.

FOTO: Tairo Lutter

Täna hommikul saabus teade, et kultusbänd Guns N’ Roses esineb järgmise aasta suvel, 16. juulil  Tallinna Lauluväljakul. See uudis on eesti muusikahuviliste seltskonna kihama pannud ning palju kahtlevad, kas osta pilet või mitte, kas minna või mitte. 

Laulja ja helilooja Jaagup Kreem võtab Postimehe telefonikõne vastu rõõmuhõiskega, sest nüüd on tal võimalus üht oma lemmikbändi ka kodulinnas kuulama ja vaatama minna.

«Ei tasu kohe kindlasti mitte karta, et selle kontserdi puhul on tegemist ülessoojendatud supiga, vastupidi – suvel Poolas, Gdanskis nähtu ja kuuldu põhjal on tegemist väga-väga võimsa showga,» rääkis Kreem. «Bändi lavale oodates emotsioon seal rahva seas seistes muudkui kasvas ning kui kontsert algas, pääses see paisu tagant välja ning liigutas mind pisarate ning hingepõhjani. Ma ei mäletagi, et oleksin kellegi teise kontserti nii andunult algusest lõpuni vaadanud-kuulanud, keegi teine ei ole mulle nii suurt emotsiooni pakkuda suutnud. Nautisin iga sekundit.»

Kreemil on hea meel, et teekond Poola ette sai võetud, sest kolmetunnisel võimsal kontserdil kõlasid tõesti kõik tähtsad lood.

«Axl Rose laulab paremini kui kunagi varem. Mees on endaga tõsiselt tööd teinud. Lisaks kõlab bänd ülihästi,» ei ole Kreem kiitusega kitsi. «Ja mis mõttes, et laval on vanad mehed – me ise oleme ka kakskümmend aasta vanemad, peenikestel poistel on mõni kilo juures, aga pillimängus on nad eriti heas vormis,» lisab ta.

Kreem ei tee saladust, et Rose oli tema lapsepõlveiidol, lausa ebajumal. «See bänd on mulle kõige rohkem loomingulist jõudu ja ideid andnud. Rose on kuratlikult võimas lüürik ja geniaalne muusik ning interpreet. Nende lood ei ole lihtsalt armastusballaadid, vaid sõnumiga. Nende muusikas on valu, ängi ja otseütlemist, lausa ehmatavat ausust.»

Kreem soovitab kindlasti neil, kelle jaoks Guns N’ Roses kasvõi kunagi midagi tähendanud kontserdile minna. «See kontsert peaks vastama kõikidele ootustele. On asjad, mis jäävad kestma ja võimalust nii võimsast showst osa saada tuleks kindlasti kasutada.»

Tagasi üles