Eesti Filmiajakirjanike Ühingul on uus esimees

Andrei Liimets

FOTO: ERR

Eesti Filmiajakirjanike Ühing valis uueks esimeheks filmikriitik Andrei Liimetsa.

Andrei Liimets on kirjutanud läbi aastate kultuurikriitikat väljaannetele nagu Sirp, Postimees, Eesti Ekspress ja Müürileht. Ta on Raadio 2 kinosaate «Kinovärgiga mandariin» üks saatejuhtidest. Lisaks aktiivsele filmivallas tegutsemisele nii trükimeedias kui ka raadios töötab Liimets mitmes kodanikuühiskonna organisatsioonis nagu vabaühenduste liit EMSL ja MTÜ SPIN.

«Aktiivseid filmiajakirjanikke on Eestis vaid käputäis, mistõttu on neist igaühe roll emakeelse kultuurikriitika arendamisel väga suur. Eesti Filmiajakirjanike Ühing peab ka tulevikus olema koostöövõimaluseks selle arengu toetamisel ja kodumaise kinokultuuri edendamisel,» iseloomustas Liimets oma nägemust.

Eesti Filmiajakirjanike Ühing on Eestis tegutsevaid filmikriitikuid ja -ajakirjanikke ühendav ametiselts, mis asutati 1993 aastal. Samast aastast alates antakse välja ka Eesti vanimat filmiauhinda Neitsi Maali. Varem on ühingut juhtinud Jaan Ruus ja Tristan Priimägi. EFÜ on rahvusvahelise filmiajakirjanike organisatsiooni FIPRESCI liige.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles