E, 5.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti Filmiajakirjanike Ühingul on uus esimees

Kultuuritoimetus
Facebook Twitter
Comments
Andrei Liimets
Andrei Liimets Foto: ERR

Eesti Filmiajakirjanike Ühing valis uueks esimeheks filmikriitik Andrei Liimetsa.

Andrei Liimets on kirjutanud läbi aastate kultuurikriitikat väljaannetele nagu Sirp, Postimees, Eesti Ekspress ja Müürileht. Ta on Raadio 2 kinosaate «Kinovärgiga mandariin» üks saatejuhtidest. Lisaks aktiivsele filmivallas tegutsemisele nii trükimeedias kui ka raadios töötab Liimets mitmes kodanikuühiskonna organisatsioonis nagu vabaühenduste liit EMSL ja MTÜ SPIN.

«Aktiivseid filmiajakirjanikke on Eestis vaid käputäis, mistõttu on neist igaühe roll emakeelse kultuurikriitika arendamisel väga suur. Eesti Filmiajakirjanike Ühing peab ka tulevikus olema koostöövõimaluseks selle arengu toetamisel ja kodumaise kinokultuuri edendamisel,» iseloomustas Liimets oma nägemust.

Eesti Filmiajakirjanike Ühing on Eestis tegutsevaid filmikriitikuid ja -ajakirjanikke ühendav ametiselts, mis asutati 1993 aastal. Samast aastast alates antakse välja ka Eesti vanimat filmiauhinda Neitsi Maali. Varem on ühingut juhtinud Jaan Ruus ja Tristan Priimägi. EFÜ on rahvusvahelise filmiajakirjanike organisatsiooni FIPRESCI liige.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles