iDeal kampaania

Dirigent Risto Joost juhatab mainekat sümfooniaorkestrit

Dirigent Risto Joost.

FOTO: MIHKEL MARIPUU/PM/SCANPIX BALTICS

Täna juhatab dirigent Risto Joost esmakordselt Brasiilia mainekat Porto Alegre sümfooniaorkestrit, esitamisele tulevad Bruckneri ja Brahmsi suurteosed. 

Brasiilia Rio Grande do Sul’i ülikooli 1150-kohalises kontsersisaalis toimuv sümfooniakontsert on pühendatud ülikooli raadio 60. aastapäevale ning avab ühtlasi sellega seotud pidustused. Kontserdi kavasse on Risto Joost valinud Anton Bruckneri Sümfoonia nr 4 ja Johannes Brahmsi klaverikontsert nr 1, solistiks André Carrara (Brasiilia).

Orkestra Sinfônica de Porto Alegre ehk OSPA on 100 muusikust koosnev Brasiilia vanim ning ühtlasi ka ainus riiklikult rahastatud orkester, mis tegutseb juba 1950. aastast. Orkester pakub laia repertuaariga kontserte riigi erinevais paigus ning kaasab oma tegevusse regulaarselt nimekaid artiste väljaspoolt Brasiiliat. Eesti interpreetidest on orkestriga koos musitseerinud ka fagotimängija Martin Kuuskmann.

Esmakordselt Lõuna-Ameerikas kontserti juhatava Joosti sõnul on väga põnev just nii kirevas riigis nagu Brasiilia ette kanda Saksa-Austria kava. «Siinne kultuur on muidugi võimas ja nagu ka mujal Ladina-Ameerikas, on Brasiilias klassikaline muusika tõusulaines.»

Pärast Porto Alegre kontserti suundub Joost taas Leipzigisse, kus asub MDR Sümfooniaorkestri ning kooriga ette valmistama Brahmsi suurima vokaalsümfoonilise teose «Saksa reekviem» ettekandeid ning salvestust.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles