Euroopa avangardistid tähistavad Eesti sünnipäeva

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Maike Lond Malmborg lavastuses "10 journeys to a place where nothing happens*"

FOTO: Kanuti Gildi Saal

Kaasaegse etenduskunsti keskus Kanuti Gildi SAAL sõidab koos sõpradega Düsseldorfi ja Nanterre'i Eesti Vabariik 100 ning EL Nõukogu eesistumise käigus Eesti juubelit tähistama.

Kanuti Gildi SAAL tähistab 24.–25. novembril Eesti esimest Euroopa Liidu Nõukogu eesistumist ja Eesti Vabariigi 100. aasta juubelit Düsseldorfis üritusega «Sünnipäevapidu» kohalikus kaasaegses etenduskunsti keskuses Forum Freies Theateris ja kinomajas Filmwerkstattis. Samuti toimub sarnast laadi üritus «Week End Estonien» 15.–16. detsembril Nanterre-Amandiers Teatris Nanterre’is, Prantsusmaal.

«Sünnipäevapidu» ja «Week End Estonien» üritused on lisaks tähistamisele mõeldud ka tutvustama kohalikele kultuurihuvilistele Eesti kunsti. Mõlemad üritused sünnivad vastavalt kohalikule kontekstile koostöös sealse partneriga. Kaks etendus- ja visuaalkunstide nädalavahetust Düsseldorfis ja Nanterre’is on sulam etendustest, filmist ning visuaal-muusikalistest elamustest, mis kinnitab ühelt poolt 100-aastaseks saava Eesti iseenesestmõistetavat kuulumist Euroopa kultuuriruumi ning samas annab võimaluse tuua esile meie eripärasid.

Programm Düsseldorfis algab reedel kohalikus Filmwerkstattis, kus Daniel Vaarik räägib e-residentsusest ning vestleb Patrick Schifferiga (Piratenpartei liider) demokraatia võimalikkusest internetiajastul. Õhtu jätkub teater NO99 filmiga «Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha» ning lõpeb elektroonilise muusikaduo Cubus Larvikuga, kes koos VJ Emer Värgiga viivad publiku visuaalsele ja helilisele rännakule.

Laupäeval astuvad Forum Freies Theateris üles Karl Saks Eesti Teatriliidu tantsuauhinna pälvinud soololavastusega «Seisund ja disain», Maike Lond Malmborg palju tuuritanud loeng-etendusega «10 journeys to a place where nothing happens*» ja Kädi Metsoja noorusliku tsirkus-tantsulavastusega «Moiste».

Tagasi üles