E, 11.12.2023

Paavst Franciscus andis Arvo Pärdile üle Ratzingeri preemia

Andres Einmann
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Paavst Franciscus andis helilooja Arvo Pärdile üle Ratzingeri preemia.
Paavst Franciscus andis helilooja Arvo Pärdile üle Ratzingeri preemia. Foto: Arvo Pärdi keskus

Paavst Franciscus andis täna Vatikani apostlikus palees üle Ratzingeri preemiad, sel aastal pälvis kahe nimeka teoloogi kõrval autasu ka helilooja Arvo Pärt.

Ratzingeri preemiat on nimetatud ka Nobeli preemiaks teoloogia valdkonnas. Sellega tunnustatakse väljapaistvaid inimesi teadustöö eest teoloogias või sellega seotud teadustes, preemia võib pälvida ka vaimuliku sisuga kunstiloomingu eest.

Vatikani paavstipalee Clemensi saalis võtsid koos Arvo Pärdiga autasu vastu luteri teoloog, Strasbourgi oikumeeniliste uuringute instituudi direktor, professor Theodor Dieter ning katoliku teoloog, Bonni ülikooli emeriitprofessor Karl-Heinz Menke.

Reedel kohtusid preemia laureaadid lühikese visiidi käigus ka emeriitpaavsti Benedictus XVIga.

Paavst Benedictus XVI ehk Joseph Ratzingeri nimeline fond on preemiat välja andnud alates 2011. aastast ning selle saajate hulgas on silmapaistvaid teolooge üle maailma. Arvo Pärt on esimene muusik, kes on Ratzingeri preemia pälvinud.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles