Galerii: nemad ilmusid «Igitee» esilinastusele

Kultuuritoimetus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pühapäeva õhtul esilinastus PÖFFi käigus kinos Kosmos IMAX Soome, Eesti ja Rootsi koostööfilm «Igitee» (režissöör AJ Annila, osades Tommi Korpela, Sidse Babett Knudsen, Hannu-Pekka Björkman, Lembit Ulfsak jt).

Film põhineb Antti Tuuri samanimelisel romaanil, mis omakorda toetub tõsielulistele sündmustele. Pärast kodumaale naasmist Suurest majanduskriisist räsitud USAst otsib Ketolate perekond uut algust ning hakkab Põhja-Soomes talu pidama. Isa Jussi jääb aga silma paremäärmuslikule Lapua liikumisele, kes ühel ööl mehe nn «Igiteele» ehk Nõukogude Liidu piirivalvele üle plaanib anda. Ootamatu põgenemise tagajärjel satub mees siiski üle piiri ning taibates, et tal pole võimalik niipea kodumaale naasta, liitub ühega sadadest Stalini kutsele vastanud USAst sotsialismi ehitama tulnud kogukondadest. Aastad mööduvad, režiim muutub järjest paranoilisemaks ning peagi on selge, et lubatud sotsialismiutoopia asemel on riik muutumas eluohtlikuks terrorirežiimiks.

Tagasi üles