R, 2.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Hortus Musicus 45

Kirke Ert
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Hortus Musicus täna, 45. aastat tagasi.
Hortus Musicus täna, 45. aastat tagasi. Foto: Erakogu

Täna 45 aastat tagasi, 12. novembril 1972 toimus Hortus Musicuse päris esimene kontsert.  Ansambel tähistab oma juubelit täna, homme, ülehomme kontsertidega «Euroopa sünd».

Andres Mustoneni sõnul on 45-aastane Hortus Musicus super-vitaalne, loominguline, vabade inimeste koosmusitseerimine. «Hortus Musicuse sarnased kooslused on jätkusuutlikud vaid sel juhul, kui kõik ansambliliikmed võrdselt loovad ja panustavad, realiseerivad igapäevaselt uusi ideid kontsertidel ja üldse muusikas,» lisab Mustonen

Hortus Musicus on fenomen, mõttekaaslaste kooslus, kes ärritas juba Nõukogude ajal võime oma kontserdikavade vaimuliku allteksti ning ekstaatilise mängumaneeriga. Ansambli sünnipäevakontsert esitleb Euroopa ning selle muusikaliste algallikate – Araabia ja Bütsantsi kultuuri. Muusikute üksteist toetav koosmäng on juba 45 aastat kutsunud esile publiku vaimustuse kõikjal maailmas ning irriteerib ülikorralikke kivinenud arusaamadega interpreete.

Ansambli sünnipäevakontserdid toimuvad täna kell 19 Vanemuise kontserdimajas, homme kell 19 Estonia kontserdisaalis ja neljapäeval kell 19 Jõhvi kontserdimajas.

Hortus Musicus on Andres Mustonen (kunstiline juht, viiul), Olev Ainomäe (pommerid, šalmei, plokkflöödid), Imre Eenma (violone), Valter Jürgenson (tromboonid), Tõnis Kaumann (bariton, löökpillid), Tõnis Kuurme (dulcian, rauschpfeiff, plokkflöödid), Riho Ridbeck (bass, löökpillid), Ivo Sillamaa (klavessiin, orel), Anto Õnnis (tenor, löökpillid) ja Taavo Remmel (kontrabass).

Hortus Musicus 2017. aastal.
Hortus Musicus 2017. aastal. Foto: Jaan Krivel
Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles