Georg Otsa 100. sünniaastapäeva tähistatakse suurejooneliselt

Georg Ots.

FOTO: Rahvusooper Estonia

SA Eesti Kontsert töötab rahvusvahelise projektiga, millega tähistatakse Eesti kuulsaima ooperilaulja Georg Otsa 100. sünniaastapäeva. 

«Georg Otsa kunst ja tema elutöö on unikaalsed ning seda on läbi aegade armastanud miljonid inimesed. See on üks väärtuslikumaid osi Eesti muusikakultuurist, mida peaksime jagama kogu maailmaga,» ütles Eesti Kontserdi juhatuse liige Jüri Leiten.

Eesti Kontsert on sõlminud Moskva teatriga Helikon-Opera kokkuleppe uue kontsertetenduse «Mister Georg Ots» loomiseks. Lavastuse esietendus on planeeritud 2019. aasta juulis Saaremaa Ooperipäevadel, lisaks plaanitakse etendust esitada ka Georg Otsa sünniaastapäeval, 21. märtsil 2020. aastal Nordea Kontserdimajas.

«Helikoni kunstiline juht Dmitri Bertman soovis teha seda lugu nii, et publik tunneks, nagu Georg Ots viibiks siinsamas saalis,» rõhutas Leiten. 

Lisaks sellele on Eesti Kontserdil ja Helikon-Operal kavas kolm suurt ringreisi, mis hõlmaksid Venemaad, Baltimaid, Valgevenet, Ukrainat ning Soomet. Ringreisidega soovivad korraldajad tõmmata naabermaade publiku tähelepanu Eesti Vabariigile ja selle kultuurile laiemalt. Ringreiside käigus on kavandatud ka rändnäitus Georg Otsa elust ja filmi «Georg» linastused.

Tagasi üles