Deep Purple esineb Tallinnas

Deep Purple.

FOTO: promo

Laupäeval, 9. juunil esineb Saku suurhallis kuulus Briti rokkansambel Deep Purple. Eestisse jõuab bänd maailmaturnee «The Long Goodbye Tour» käigus. 

2018. aastal tähistab Rock'n'Rolli Kuulsuste Halli kuuluv Deep Purple poolt sajandit bändi loomisest, kuid pikk karjäär veel siiski väsimusemärke ei näita. Tänavu ilmus ansambli kahekümnes stuudioalbum «inFinite», mis on saanud äärmiselt positiivselt vastukaja nii fännidelt kui ka muusikakriitikutelt.

Ian Gillan, Roger Glover, Ian Paice, Steve Morse ja Don Airey jätkavad reisi hard rock'i maailmas, liikudes jätkuvalt uute aladeni ning äratades ka nende fännide huvi, kes ei olnud siis veel sündinud, kui kõikvõimas Purple juba muusikaäri tipus valitses.

Kommenteerides tuuri pealkirja «The Long Goodbye» ütleb Roger Glover, et eks muusikud lasevad fännidel endal otsustada, mida see tähendada võiks. «Keegi ei taha peatuda! Küll aga oleme kõik juba kuuekümne lõpus ja seitsmekümne alguses. Me ei taha paika panna täpset kuupäeva või viimast tuuri ega midagi. Mitte mingil juhul ei ütle me, et just nüüd lõpetame. Soovime jätkata nii kaua, kuniks loodus seda lubab ning kuniks see veel väärikas on.»

Ian Paice lisab: «Kõik me suhtume sellesse erinevalt aga eks see saab olema viimane selline suur maailmaturnee. Mitte, et see oleks füüsiliselt raske, saame ringituuritamisega endiselt väga kenasti hakkama, kuid see tuur võib aega võtta kaks kuni kolm aastat. Kes aga teab, mis maailmas selleks ajaks üldse toimub. Peame lihtsalt aktsepteerima reaalsust, et see lõpetamise otsus tuleb millalgi tulevikus langetada nii või naa.»

Kontserdil kõlavad nii palad Deep Purple uuelt stuudioalbumit kui ka aegumatu rokkmuusika klassika – «Hush», «Black Night», «Perfect Strangers», «Space Truckin'», «Fireball», «Smoke on the Water» ja palju teised.

Tagasi üles