Kuula Klassikaraadiost Erkki-Sven Tüüri uut teost

Erkki-Sven Tüür

FOTO: Vallo Kruuser

Eelmisel nädalal toimus Amsterdamis Concertgebouw kontserdisaalis helilooja Erkki-Sven Tüüri kontserdi pikoloflöödile ja orkestrile «Solastalgia» maailmaesiettekanne. Klassikaraadio vahendusel on võimalik kuulata nii teost kui ka helilooja kontserdijärgseid muljeid. Saadet saab kuulata siin. Homses Postimehes ilmub «Solastalgia» arvustus Joonas Hellermalt. 

Teose esitajateks olid Vincent Cortvrint (pikoloflööt) ja Royal Concertgebouw Orchestra Stéphane Denève'i juhatusel.

Kontserdi tellisid Tüürilt Royal Concertgebouw Orchestra, London Philharmonic Orchestra ja St. Louis Symphony (USA). Järgmised ettekanded toimuvadki märtsis St. Louisi sümfooniaorkestriga.

Helilooja sõnul on Concertgebouw saal üks mõnest legendaarsest vanast Euroopa saalist, mille akustika on imepärane. «Rahvusvahelised kriitikud on hääletanud Kuningliku Concertgebouw Orkestri korduvalt maailma parimaks, ta kuulub kindlasti koos Viini ja Berliini Filharmoonikutega tippkolmikusse. Kõik, mis nende kavas, on muusikamaailmas erilise tähelepanu all,» rääkis Tüür.

Jaanuaris tuleb esiettekandele Tüüri 9. sümfoonia «Mythos», mille kannab 18. jaanuaril Brüsselis ette Eesti Festivaliorkester Paavo Järvi juhatusel Eesti 100. sünnipäevale pühendatud kontserdil.

Tagasi üles