Reljeefjooniseid luues tuleb kujutisi lihtsustada. Nii nagu nägijad tajuvad pilti erinevalt, teevad seda ka pimedad inimesed. Kui eksperdiks kutsutud pimedale mehele näidati vaiba lihtsustatud reljeefset pilti ja nii-öelda kirjumat pilti, siis arvas ta, et ostaks endale vaiba täpsema pildi, kui see kusagil müüa oleks.
Loodan, et juba koostatud maalikirjeldused ei jää viimasteks, sest selles majas on maale väga palju. Kirjeldatud teosed on vaid väike läbilõige Adamson-Ericu loometeest. Kindlasti on muuseumis huvitavaid asju, millest pimedad inimesed veel midagi ei tea.
Adamson-Ericu muuseumi direktoril Ülle Kruusil oli hea meel ja uhke tunne, et muuseumi töötajad otsustasid teha kunstniku juubeliaasta eriliseks ja jõuda nii veel väga paljude inimesteni. «Eriti tänulik olen teile, kes aitasite meil, nägijail, nii paljude värvide, vormide ja lõhnadega maailma teistmoodi mõista,» lausus muuseumi juht külalistele.
Uuel aastal on kavas luua vaegnägijate ja pimedate õpilaste rühmadele haridusprogramm, mis tutvustab Adamson-Ericu loomingut läbi materjali- ning kujundimängude. Iga programmis osaleja saab endale mälestuseks muuseumist kaunistada adamsonericliku figuuri.
Projekti «Kunst «nähtavaks»!» teostajad: Liisi Selg (projektijuht), Sülvi Sarapuu (konsultant), Zoja-Triin Truumets (kirjeldustõlked), Inga Heamägi (joonised ja graafika), Marja Kivihall (reljeefjoonised), Lauri Kaldoja (helindamine), Klaire Kolmann (keeletoimetus). Nõustajad: Ülle Kruus (Eesti Kunstimuuseum – Adamson-Ericu muuseum), Jane Meresmaa-Roos (Eesti Kunstimuuseum – Kadrioru kunstimuuseum), Siim Soopõld (Ossmet OÜ), Artur Räpp ja Raili Ilves.
Adamson-Ericu muuseum on lahti kolmapäevast pühapäevani kl 11–18.