Rasmus Kaljujärv mängis NO99 esimeses lavastuses «NO99 Vahel on tunne, et elu saab otsa ja armastust polnudki», mis esietendus kaksteist aastat tagasi. Suure tõenäosusega mängib Kaljujärv ka lavastuses, mis umbes kuue-kaheksa aasta pärast NO99 ajalooks muudab. «Kui juba on kokku lepitud, et teeme 99 lavastust, siis võib ju ühe korra elus pingutada ja selle ära teha. Kui ma kellegagi tülli ei lähe, siis üritan lõpuni olla,» tunnistab Kaljujärv.
Rasmus Kaljujärv ei ole sotsiaalmeedias aktiivne postitaja, kuid kuue rõdukorrusega, punase sameti ja kullaga kaunistatud Argentina teatrisaali fotot jagas ta ka oma FB sõpradele. «Midagi pole teha, minu näitlejahing kibeleb natuke ka suurtele lavadele. See on lahe.» Argentina teater asub Roomas, vaid kümneminutilise jalutuskäigu kaugusel Colosseumist, ja kus NO99 andis lavastusega «Kõnts» seoses Euroopa kõige prestiižikama teatriauhinna pälvimisega etenduse, mis võeti vastu võimsa aplausiga. Kusjuures publik koosnes eranditult Euroopa teatrieliidist.
«Väga hea. Muda oli tõesti külm, aga see oli tühine olmeküsimus,» vastab Rasmus Kaljujärv küsimusele, kuidas oli uhkes teatrisaalis mängida. «Palju olulisem on saal ja publik saalis. Rooma publiku kohta ei saa ühtegi halba sõna öelda, nad olid erakordselt tähelepanelikud ja kontsentreeritud. See on minu jaoks üldse teatri tegemise ja vaatamise juures kõige olulisemaid asju. Me näitlejatena võtame õiguse röövida kellegi elust kaks tundi ja me tõesti anname endast maksimumi, et see kaks tundi oleks meie arvates parim. Sama ootan publikult – saalis olles lase oma meeled valla ja kontsentreeru. Olen jõudnud veendumisele, et mitte midagi ei saa teha sajaprotsendilise kontsentreerumiseta.»
-Rasmus Kaljujärv, kui teile öelda «NO99», siis mis esimesena pähe tuleb?
Spontaansus ja julgus võtta riske. Spontaansus nii proovisaalis kui ka üleüldiselt, ka töösse suhtumises. Valmisolek katsetada.
-Kas see on ka väsitav?