Eestis kohtuvad esimest korda nüüdismuusika ja VR-tehnoloogia

Ansambel U:- Vasakult Merje Roomere, Levi-Danel Mägela, Taavi Kerikmäe, Helena Tuuling ja Tarmo Johannes ja Vambola Krigul

FOTO: Tarvo Hanno Varres

Ansambel U: esitab Scott L. Milleri teost «Raba» neljal korral. Ettekanded toimuvad EMTA kammersaalis reedel, 29. detsembril kell 18.00, 18.20, 18.40 ja 19.00.

USA helilooja Miller kirjutas teose inspireerituna Marimetsa rabast Läänemaal. Augustis filmiti teosele rabas ka 360-kraadi video, mille virtuaalreaalsus-versioon (VR) reedel esmaettekandele tulebki.

Publikule jagatakse VR-prillid ja osalejate arv ühel seansil on piiratud. Tegemist on esimese korraga, mil Eestis nüüdismuusika ja VR-tehnoloogia kokku pannakse. Ansambel palub huvilistel end eelregistreerida aadressil u@uuu.ee 

Ansambel U: on üks aktiivsemaid ja tunnustatumaid nüüdismuusika ansambleid Eestis ning on väga hinnatud oma põneva kõlapildi ja väljakutsuvate kavade poolest. Lisaks ohtratele esinemistele Eestis on U: tutvustanud eesti muusikat aastate jooksul Euroopas, Brasiilias ja USA-s. 2016. aastal esines U: esimese eesti ansamblina mainekal Veneetsia muusikabiennaalil.

Ansambel asutati 2002. aastal Taavi Kerikmäe ning Tarmo Johannese poolt ning töötab ilma dirigendita. 

Tagasi üles