K, 30.11.2022

Eesti muusikud esinesid Bachi suurteosega Helsingi Toomkirikus täismajale

Kirke Ert
, ajakirjanik
Eesti muusikud esinesid Bachi suurteosega Helsingi Toomkirikus täismajale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Veronika Portsmuthi kooriakadeemia kandis eile õhtul Helsingi Toomkirikus ette Johann Sebastian Bachi suurteose «Magnificat» Es-duur, mida kogunes kuulama täismaja. Täna toimub Tallinnas Kaarli kirikus suur aastalõpukontsert, mille piletid on peaaegu välja müüdud.

«Magnificati» kandsid ligi tuhandepealisele Soome publikule ette Kooriakadeemia Kontsertkoor, Üle-Eestiline Noorte Sümfooniaorkester ja Eesti džässmuusika tipud, ühtekokku 115 muusikut.

Projekti eestvedaja Portsmuthi sõnul võttis Helsingi publik Soome 100. sünnipäeva kingituseks mõeldud kontserdi vastu soojalt ja suure huviga, mis koos ainulaadse esinemiskohaga tekitas musitseerijates erilise tunde.

«Soome 100. sünnipäev on meie jaoks väga oluline ja olen tänulik, et meie tehtud kingitus pälvis sooja vastuvõtu. Helsingi Toomkirik seab oma sümboolsuses esinejatele suure vastutuse anda endast parim ja sellega saime kindlasti hakkama,» ütles Portsmuth. «Soovime traditsiooniliste jõulukontsertide asemel pakkuda erilist elamust, esitades klassikalist suurvormi tavapäratult uudses, nii klassikalises kui ka minimalistlikus ja põhjamaiselt karges võtmes.»

Kontsertkoorile lisaks esitasid suurvormi neli solisti: Iris Oja, Elina Hokkanen, Lauri Saatpalu ja Marek Jürgenson. Klassikalistele kooriosadele ja kõlavatele hümnidele pakkusid kammerlikku vaheldust Peedu Kassi arranžeeritud vokaal-soolonumbrid, mis kõlavad džässivõtmes ja -instrumentide saatel.

Tänane kontsert Kaarli kirikus algab kell 19.

Märksõnad
Tagasi üles