Mullune vaadatuim Eesti dokumentaalfilm oli «Nõukogude hipid»

«Nõukogude hipid»

FOTO: Kaader filmist

2017. aasta juunis esilinastunud pöörane Eesti dokumentaalfilm «Nõukogude hipid» (režissöör Terje Toomistu) kogus Eesti kinodes ligi 3000 vaatajat.

Filmi teemaks on lääneriikides sadu tuhandeid noori hullutanud ja kogu maailma raputanud hipiliikumine, mis 1960–1970ndatel aastatel jõudis ka teisele poole raudset eesriiet. Noorte meeli haarasid raadio teel ja althõlma leviv rokkmuusika. Rõhuva süsteemi varjus kujunes lillelaste liikumine, mis hargnes salajase niidistikuna mööda toonast Nõukogude Liitu.

«Nõukogude hipid» on pöörane ja tugevalt unikaalsetel ning ennenägemata arhiivimaterjalidel põhinev lugu lillelaste elust. Omamoodi roadmovie'ina on see sõit Nõukogude Liidu hipiliikumise jälgedes. Režissöör Terje Toomistu lugu viib vaataja 1970ndate psühhedeelsesse underground'i, kus rokkmuusikast joovastunud pikajuukselised noored lõid range režiimi kiuste oma maailma. Süsteemi, milles püüeldi rahu ja vabaduse poole. Aastaid hiljem võtab seltskond Eesti hipisid ette teekonna Moskvasse, kus siiani tähistatakse lillelaste püha 1. juunil. Film kulgeb mälestuste radadel, mille käigus elustub ajalugu.

Filmi režissöör-stsenarist on Terje Toomistu, produtsent Liis Lepik, monteerija Martin Männik, operaator Taavi Arus, helikujundaja Seppo Vanhatalo, animaator Priit Tender. Filmi levitas Menufilmid OÜ.

Tagasi üles