Algab konkurss Kultuurisõber 2017

Aasta kultuurisõpradele antav traditsiooniline auhind «Undefined Useful Object», mille autor on Kärt Ojavee.

FOTO: Kultuuriministeerium

Kultuuriminister Indrek Saar kuulutas täna välja konkursi Kultuurisõber 2017. Nagu ikka, kuulub tunnustus eraisikutele, asutustele, ettevõtetele või organisatsioonidele, kes on kultuurivaldkonda aasta jooksul rahaliselt panustanud või olnud kultuurivaldkonnale toeks tegudes.

Saare sõnul kinnitavad viimaste aastate Kultuurisõbra konkursid, et koostöö ettevõtete ja kultuurikorraldajate vahel on tihe ning kasu mõlemapoolne.

Kandidaate võivad esitada kõik kultuurivaldkonnaga kokku puutuvad organisatsioonid, kuid uuendusena saab iga kultuurikorraldaja tunnustusele teha ühe ettepaneku. Tunnustuse kandidaat ei saa olla kultuuriministeerium ja selle valitsemisala asutused, nende töötajad või nende korraldatud projektid. Arvesse ei lähe ka teised riigiasutused või riigi enda ellu kutsutud organisatsioonid. 

Konkursi tingimused on kirjas siin. Kandidaatide esitamine on avatud 4. veebruarini. 

Kandidaatide hulgast valitakse välja kultuurisõbrad ning kolm peapreemiat ehk aasta kultuurisõpra. Kultuuriminister kuulutab konkursi laureaadid välja traditsioonilisel Kultuurisõbra tseremoonial 7. märtsil Maarjamäel Eesti Ajaloomuuseumis.  

Tagasi üles