ERSO läheb uhkele turneele

ERSO 90.

FOTO: ERSO

Eesti Vabariigi juubeli puhul annab ERSO aasta esimestel kuudel kümme kontserti neljas Ameerika Ühendriikide osariigis, Berliinis ja Hongkongis

Kodupublikule antakse enne väljalendu turneel ettekandele tulevate teostega kontsert «Tallinn –> Ann Arbor», viidates sellega Floridast Californiasse viiva turnee ühele sihtkohale Michigani osariigis. Ameerika kavaga saab tutvuda ka 22. ja 23. jaanuari lõunakontsertidel.

ERSO kolmandal turneel Ameerika Ühendriikides on dirigentidena orkestri ees praegune peadirigent Neeme Järvi ja endine peadirigent Arvo Volmer, solistidena kontsertmeister Triin Ruubel ning maailmas laialt tuntud Ameerika solistid Benjamin Beilman ja Garrick Ohlsson. Floridast Californiasse kulgeva turnee keskne kontsert toimub 3. veebruaril Ann Arboris Michigani osariigis. Just Michigani osariigis tegutseva Detroiti sümfooniaorkestri muusikadirektor oli Neeme Järvi aastail 1990–2005 ning aastal 1991 valiti ta Michigani osariigi aukodanikuks.

Veebruaris on Neeme Järvi koos ERSOga oodatud Berliini Kontserdimajja ning tõelise Eesti patrioodina viib maestro mainekale kontserdilavale Eesti esimese oratooriumi – Rudolf Tobiase «Joonase lähetamise». Märtsis lähevad ERSO ja Eesti Rahvusmeeskoor esmakordselt ühisele välisturneele koos Soome dirigent Leif Segerstamiga.

Tagasi üles