P, 28.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Naistekas või psühholoogiline romaan?

, kriitik
Facebook Twitter
Comments
«Luikede järv».
«Luikede järv». Foto: Raamat

Mart Kadastiku romaanidega lähemalt tuttav lugeja ei üllatu, kui võtab kätte tema vastse teose ja avastab, et sellegi sündmustik keerleb inimeste intiimelude ümber. Erootikaga tembitud tekst mõjub paiguti küll koomilis-fantastilisena, kuid Kadastiku loomingu eesmärk pole nüüdisaja seksuaalsuhete paroodia, vaid kujutada elu nii, nagu see päriselt on. Ilma filtriteta.

Seks pole mõistagi kirjanduses kohatu ning sellest võib kirjutada nii tõsiselt ja toorelt, kui dikteerib kunstniku ausus ja nägemus. «Luikede järves» paljastub psühhiaatria taustaga autori ammendamatu huvi teema vastu – leiab ju klassikaline, freudistlik psühhoanalüüs, et just allasurutud seksuaalsed pinged moodustavad inimese tundeelu põhjakihi.

Kadastik kirjutab ajakirjanduslikult, see tähendab eeskujulikult sõnakordusi vältides, ent ilukirjanduse jaoks liiga läbipaistvalt, jättes vähe ruumi salapärale.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles