Kultuurisoovitused

Muusikaauhindade gala avanumbris esinevad Jaagup Kreem ja Caater

Jaagup Kreem ja Taavi Langi.

FOTO: Erakogu

Eesti Muusikaauhindade 20. juubeligala kõigi aegade võimsaimas avanumbris esinevad teiste seas ka Caater ja Jaagup Kreem. Need on artistid, kes olid edukaimad kahel esimesel aastal, kui Eesti Fonogrammitootjate Ühing alustas Eesti muusikute tunnustamisega iga-aastasel auhinnagalal.

Jaagup Kreemil õnnestus esimesel auhinnatseremoonial lavalt Terminaatori koosseisus tänukõnet pidada kaks korda. Terminaator tunnistati siis aasta edukaimaks ansambliks ning nende «Kuld» aasta albumiks.

«Ma tean paljusid oma sõpru, kes on suurekaliibrilised rokkstaarid ja kes ütlevad, et mulle ei tähenda see midagi ja mind ei huvita mingid auhinnad. Aga tegelikult on ikkagi hea, kui korra aastas sulle keegi õlale patsutab ja ütleb, et kuule, sa oled sel aastal teinud häid asju,» rääkis Kreem muusikaauhindade tähendusest.

Jaagup Kreem astub sel korral lavale koos Terminaatori kitarristi Taavi Langiga. 

1999. aasta galal võidutses Caater. Nad viisid koju aasta albumi ja aasta ansambli auhinnad. «O Si Nene» tunnistati aasta tantsuhitiks.

Caater.

FOTO: Erakogu

Möödunud aasta lõpus ilmus sarjas Eesti Kullafond Caatri kogumikplaat, mis jõudis ka Eesti albumimüügi TOP 10-sse.

«Viimati esinesime EMA galal vist 2001. aastal,» kommenteeris Kalle Kukk.

Eesti Muusikaauhinnad 2018 galal on lavale oodata läbi aegade suurimat artistide hulka. Saku Suurhallis algab publikule kolmetunnine programm kell 19.30. Esinevad 2 Quick Start, Trad.Attack!, Liis Lemsalu, Miljardid, NOËP, Genka, Arop, Reket, Beebilõust, 5miinust, Ott Lepland, Tanel Padar, Púr Múdd, Nexus, Pedigree, Lexsoul Dancemachine, Jüri Pootsmann, Lepatriinu, Rainer Ild. Esinejate nimekiri täieneb veelgi. 

Õhtut juhivad Eda-Ines Etti ja Karl-Erik Taukar. Galast teeb otseülekande Kanal 2. 

Tagasi üles