L, 3.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Toikka tegi lavastuse tõsisel teemal

Kultuuritoimetus
Facebook Twitter
Comments
Aare Toikka
Aare Toikka Foto: Tairo Lutter

30. jaanuaril esietendub VAT Teatris uus lavastus «Kas kalad magavad?», mis on sobilik vaadata nii lastele kui ka täiskasvanutele.  

Saksa näitekirjanik Jens Rascke kirjutatud ja Aare Toikka lavastatud lugu «Kas kalad magavad?» jutustab küll tõsistel elulistel teemadel, kuid on lahendatud väga ilusates helgetes toonides.

Laval on ainult üks näitleja, Liisa Saaremäel (Eesti Draamateater), kes esineb 10-aastase tüdruku Juta rollis. Teemad, millest ta räägib, on väga tõsised – möödunud aastal suri pärast rasket haigust Juta kuueaastane vend Emil.

Kuidas asjad pärast seda kulgesid, kuidas isa ja ema oma eluga hakkama said, kuidas näevad selliseid asju lapsed ning kas on õige lapsi n-ö kaitseks sellistest teemadest eemal hoida?

Väikese Juta käsitlus maailmast on nii siiras ja kohati sedavõrd üllatavalt läbinägelik, et loo autorit on tunnustatud julguse eest käsitleda ka noore publiku jaoks sellist justkui tabuteemat ilma pisarakiskumise või liigse ilustamiseta.

Tekst ei anna eksistentsiaalsetele küsimustele ühest vastust, vaid kutsub kaasa mõtlema nii lapsi kui ka nende vanemaid.

Igalt müüdult piletilt annetatakse üks euro vähiravifondi «Kingitud Elu».

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles