EV100 raamatusari köidab ühte Eesti saja aasta lood

EV100 raamatusari

FOTO: Post Factum

Esmaspäeval, 19. veebruaril esitlevad ajaloolased Mart Laar ja Toomas Hiio ühistööna loodud Eesti Vabariik 100 raamatusarja avaraamatut «Eesti riigi 100 aastat». Juubeliperioodil jõuavad lugejateni 44 Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud teost, avades riigi viimase sajandi arengulugu.

Esimene raamat «Eesti riigi 100 aastat» käsitleb eestluse arenguteed rahvusliku mõtte sünnist rahvusliku poliitika ajamiseni, mis omakorda viis iseseisva riigi loomiseni. Üksikasjalik ülevaade antakse Eesti iseseisvuse kättevõitmisest ja Vabadussõjast, riikluse sünnivaevadest ja Eesti Vabariigi ülesehitamise aastatest. Riigikogude kaupa on vaadeldud Eesti poliitikat, majandust ja kultuuri ning on antud ülevaade tähtsündmustest esimesel iseseisvusajal. Taustaks Euroopa ja maailm, milles Eestil tuli hakkama saada. Edusammude kõrval pole unustatud ebaõnnestumisi ega vaikita maha ka tehtud vigu. Esimeses köites jõutakse iseseisvuse kaotuse ja II maailmasõja katsumusteni Eesti pinnal ning köide lõpeb Otto Tiefi valitsuse katsega taastada Eesti omariiklust.

«EV100 raamatusari valgustab 44 eriilmelise teosega Eesti eri valdkondade arengulugu viimase saja aasta jooksul. Sarja haare on tõesti väga lai, meditsiinist kultuuri ja moeni, ning teemadest kirjutavad oma valdkondade tõelised eksperdid,» sõnas riigikantselei EV100 juhtrühma liige Tiit Pruuli.

Raamatusarja teemad valiti EV100 juhtrühma ja raamatusarja kolleegiumi koostöös. Kolleegiumi koosseisu kuulusid Mart Orav, Aleksei Lotman ja Peeter Saari. Teoste autoriteks on Eesti eri valdkondade asjatundjad, kelle hulka kuuluvad näiteks Mart Kalm, Ene-Margit Tiit, Toivo Meikar ja paljud teised eksperdid.

Valik raamatuid EV100 sarjast

FOTO: Kuvatõmmis

ASi Eesti Meedia juhatuse esimehe Sven Nuutmanni sõnul on Eesti Meedial au olla riigikantseleile ja EV100 korraldustoimkonnale partneriks EV100 raamatusarja kirjastamisel. Nuutmanni sõnul tagab 44 teose ilmumise kirjastuse Post Factum meeskond, toetudes koostööle autorite, arhiivide ning valdkonna asjatundjatega.

Ühtlasi pakub Eesti Meedia oma meediakanalite kaudu teavitust raamatute ilmumisest. «Tagame, et igal soovijal on võimalus huvipakkuv teos taskukohase hinnaga kohe ilmumisel või ka ette tellides osta,» lisas Nuutmann.

EV100 raamatusari on müügil alates 16. veebruarist Apollo ja Rahva Raamatu kauplustes ning Eesti Meedia klienditeenindustes üle Eesti. Raamatute ettetellimine ja esitluste info leiab www.apollo.ee/EV100.

Tutvu EV100 raamatusarjaga www.postfactum.ee/ev100.

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info ettevalmistuste kohta on leitav veebilehelt www.EV100.ee.

Tagasi üles
Back