T, 21.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Galerii. Kirjanike Liidu saalis toimus kirjanduslik Peipsiveere stiilis pärastlõuna

Kultuuritoimetus
Galerii. Kirjanike Liidu saalis toimus kirjanduslik Peipsiveere stiilis pärastlõuna
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

8. veebruaril toimus Eesti Kirjanike Liidu musta laega saalis kirjanduslik Peipsiveere stiilis pärastlõuna, kus toimus vestlusring 2017. aasta romaanivõistluse võitnud autoritega ning kuulutatati välja järgmise romaanivõistluse žürii.

2017. aasta romaanivõistlusel pälvis esikoha Vahur Afanasjevi romaan «Serafima ja Bogdan». Lisaks andis žürii välja kaks teist kohta, mille vääriliseks valiti Eva Koffi «Sinine mägi» ning Triinu Merese «Lihtsad valikud».

Romaanivõistluse võidutööd valis kaheksaliikmeline žürii 67 algupärase ja seni avaldamata käsikirja seast. Žüriisse kuulusid Eesti Kirjanike Liidu esimees Tiit Aleksejev, dramaturg Heidi Aadma, kirjandus- ja tõlketeadlane Anne Lange ning kirjanikud Veiko Belials, Märt Laur, Holger Kaints, Jan Kaus ja Karl-Martin Sinijärv.

Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlus on 1926. aastal algatatud kirjastuse Loodus romaanivõistluse idee jätkaja ning lähtub oma tegevuses Eesti Romaaniühingu võistluse praktikatest ja põhimõtetest. Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlus kutsuti taas ellu Eesti erakapitali toel 2014. aastal.

Romaanivõistlust toetavad Eesti ettevõtted Liviko, Wolf Groupi kuuluv Penosil ja advokaadibüroo Ellex Raidla. Romaanivõistluse eripreemia annab välja Postimees.

Märksõnad
Tagasi üles