«Igitee» tunnistati Ameerikas parimaks põhjamaade filmiks

«Igitee» naiskõrvalosa Jussile kandideeriv Sidse Babett Knudsen ja meespeaosa nominent Tommi Korpela.

FOTO: Andres Teiss

Soome-Rootsi-Eesti ühistööna valminud suurfilm «Igitee» sai Santa Barbara rahvusvahelisel filmifestivalil parima põhjamaade filmi auhinna.

Žürii hinnangul räägib film väga huvitava lähiajaloo mahavaikitud loo. Näitlejate töö on filmis aga erakordne ja pildikeel suurepärane.  

Produtsent Ilkka Matila jaoks on auhind tegijatele suur au, sest tegemist on Põhja-Ameerika tähtsaima filmifestivaliga. «Filmi rahvusvaheline edu räägib sellest, et oleme teinud midagi, millel on kõrge rahvusvaheline tase. See on kogu võttemeeskonna õnnestunud töö tulemus.»

«Igitee» on ka tervelt 13 Soome filmiauhinna Jussi nominent. Teiste seas kandideerivad soome filmiauhindadele ka kolm eestlast -  montaaži eest kandideerib auhinnale Tambet Tasuja, kunstnikutöö eest Kalju Kivi ja kostüümikunstniku panuse eest Eugen Tamberg.

Lisaks on «Igitee» nominent parima filmi, režissööri (A J Annila), meespeaosatäitja (Tommi Korpela), naiskõrvalosatäitja (Sidse Babett Knudsen), meeskõrvalosatäitja (Hannu-Pekka Björkman), stsenaariumi (Antti Tuuri, AJ Annila, Aku Louhimies), operaatori (Rauno Ronkainen), helirežii (Fredrik Dalenfjäll), muusika (Ian Person, Kalle Gustafsson Järneholm, Panu Aaltio, Tuomas Kantelinen ) ja grimmikunstniku (Riikka Virtanen) Jussile.

See tähendab, et film ei ole nomineeritud vaid naispeaosa kategoorias.

Auhinnasaajad selguvad 23. märtsil. 

Tagasi üles