K, 29.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kolm pärli linna südamest

Kultuuritoimetus
Kolm pärli linna südamest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Enn Kunila maalinäituse avamine Tallinna Raekojas
Enn Kunila maalinäituse avamine Tallinna Raekojas Foto: Raul Mee

Tallinna raekojas avatakse täna Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud kunstinäitus «Rõõm linna südames. Maalid Enn Kunila kollektsioonist». Näituse keskme moodustavad harmoonilised ja õnnerikkad maastikud ning värviküllased ja elujaatavad linnavaated eesti kunsti kuldajast, aastaist 1910–1945. Tööd pärinevad väljapaistvatelt eesti meistritelt: Konrad Mägi, Ants Laikmaa, Paul Raud, Nikolai Triik, Paul Burman, Ado Vabbe, Herbert Lukk, Villem Ormisson, Richard Uutmaa, Eerik Haamer, Endel Kõks ja teised.

Postimees palus Eero Epneril valida näituselt välja kolm tööd ja kirjeldada, miks just need maalid on tähelepanuväärsed kunstniku loomes ning täna Eesti kunstiloos. Eero Epner räägib Herbert Luki maalist «Tänav, plangud ja majad», Konrad Mägi tööst «Saaremaa. Etüüd» ja näituse tunnusmaalist, Paul Burman tööst «Raekoja plats».

Märksõnad
Tagasi üles