Eesti filmi- ja teleauhindadele kandideerib 245 tööd ja valdkonna tegijat

Rea Lest Rainer Sarneti mängufilmis «November».

FOTO: Gabriela Liivamägi

24. märtsil jagatakse teist korda välja Eesti filmi- ja teleauhinnad, kokku kandideerib auhindadele 245 tööd ja valdkonna tegijat. Filmiauhindadele konkureerib 119 kandidaati, teleauhindasid asub püüdma 126 kandidaati.

Eesti Filmi Instituudi juht Edith Sepp on rõõmus, et žüriil on niivõrd palju kandidaate, kelle seast parimad välja sõeluda. «Mul on väga hea meel, et konkursil osaleb väga suur hulk filmi- ja televaldkonna töid. Just tegijate jaoks me auhinnagalat teemegi ja on suur au, et EFTAsid peetakse oluliseks,» lausus Sepp. Ta lisas, et žüriil saab kahtlemata olema keeruline valida välja just need, kellest saavad nominendid.

«Häid töid ja inimesi on niivõrd palju ja see teeb žürii töö positiivselt keeruliseks. Just nende õlul lasub vastutusrikas ülesanne sõeluda 245 kandidaadi seast esmalt välja nominendid ja seejärel teha ka lõppotsus võitjate osas. Soovin žüriile jõudu selleks suureks tööks,» sõnas Sepp.

Professionaalne žürii selgitab mõlemas kategoorias välja nominendid, kelle seast selguvad 24. märtsil võitjad. Kokku antakse välja 29 auhinda, neist 15 filmikategoorias ja 14 telekategoorias. Mõlemas kategoorias on žürii töö kahevooruline.

Pidulik auhinnagala toimub 24. märtsil Nordea kontserdimajas ning esmakordselt toimub ülekanne paralleelselt kolmes telekanalis: ETV-s, Kanal 2-s ja TV3-s. Lisaks on ülekanne vaadatav Postimees Online'i ja ERR Online'i vahendusel.

Nominendid kuulutatakse välja 26. veebruaril

FILM

Kõik filmivaldkonna kandidaadid

PARIM MÄNGUFILM

  • Keti lõpp
  • Mehetapja/Süütu/Vari
  • Minu näoga onu
  • November
  • Rohelised kassid
  • Sangarid

PARIM DOKUMENTAALFILM

  • 14 käänet
  • Armastus…
  • Eesti muld ja Eesti Ruja
  • Lumi Punasel lagedal
  • Naine pildil
  • Nõukogude hipid
  • Sõda
  • Tartu Video Kroonikad
  • Tuhamäed

PARIM ANIMAFILM

  • Lahtilaskmise lugu
  • Manivald
  • Maria ja 7 pöialpoissi
  • Miriami kana unistus
  • Miriam järve ääres

PARIM LÜHIFILM

  • Heleni sünnipäev
  • Jää
  • Kolm päeva augustis
  • Lembri Uudu
  • Õuemängud
  • Rändavad juured
  • Vaata rändajat
  • Zoopark

PARIM NAISNÄITLEJA

  • Evelin Võigemast (Minu näoga onu)
  • Maiken Schmidt (Keti lõpp)
  • Mari Abel (Heleni sünnipäev)
  • Maria Sid (Sangarid)
  • Rea Lest (November)
  • Rea Lest (Mehetapja/Süütu/Vari)

PARIM MEESNÄITLEJA

  • Hendrik Toompere jr (Keti lõpp)
  • Jörgen Liik (November)
  • Karl-Andreas Kalmet (Sangarid)
  • Märt Pius (Sangarid)
  • Rain Tolk (Minu näoga onu)
  • Roman Baskin (Minu näoga onu)
  • Tõnu Kark (Rohelised kassid)
  • Veiko Porkanen (Sangarid)

PARIM REŽISSÖÖR

  • Aljona Surzhikova (Lumi Punasel lagedal)
  • Andres Maimik & Katrin Maimik (Minu näoga onu)
  • Andres Puustusmaa (Rohelised kassid)
  • Anna Hints (Jää)
  • Ivar Murd (Tuhamäed)
  • Jaak Kilmi (Sangarid)
  • Priit Pääsuke (Keti lõpp)
  • Rainer Sarnet (November)
  • Sulev Keedus (Mehetapja/Süütu/Vari)
  • Tanno Mee (Heleni sünnipäev)
  • Tarvo Mölder (Eesti muld ja Eesti Ruja)

PARIM STSENARIST

  • Andres Maimik & Katrin Maimik (Minu näoga onu)
  • Lauri Hermann & Erkki Ergma (Tartu Video Kroonikad)
  • Martin Algus (Sangarid)
  • Paavo Piik (Keti lõpp)
  • Rainer Sarnet (November)
  • Sandra Jõgeva & Igor Ruus (Armastus...)
  • Sulev Keedus (Mehetapja/Süütu/Vari)
  • Tanno Mee (Heleni sünnipäev)

PARIM OPERAATOR

  • Aigars Sērmukšs (Sangarid)
  • Erik Põllumaa & Ivar Taim (Mehetapja/Süütu/Vari)
  • Heiko Sikka (Lembri Uudu)
  • Igor Ruus (Armastus...)
  • Madis Luik (Tuhamäed)
  • Mart Raun (Heleni sünnipäev)
  • Mart Taniel (November)
  • Meelis Veeremets (Keti lõpp)
  • Mihkel Soe (Minu näoga onu)

PARIM HELILOOJA

  • Endamisi Salamisi (Tuhamäed)
  • Jacaszek (November)
  • Karl Petti (Õuemängud)
  • Martynas Bialobžeskis (Mehetapja/Süütu/Vari)
  • Priit Pajusaar (Rohelised kassid)
  • Rainer Jancis & Ann Reimann (Keti lõpp)
  • Samuli Erkkilä & Joni Suhonen (Sangarid)
  • Sten Sheripov (Minu näoga onu)
  • Tanel Kadalipp (Lembri Uudu)

PARIM FILMIKUNSTNIK

  • Eugen Tamberg (Keti lõpp)
  • Jaagup Roomet & Matis Mäesalu (November)
  • Katrin Sipelgas (Sangarid)
  • Kristina Lõuk (Minu näoga onu)
  • Toomas Hõrak & Anna Liisa-Liiver (Mehetapja/Süütu/Vari)

PARIM HELIREŽISSÖÖR

  • Ann Reimann (Keti lõpp)
  • Horret Kuus (Minu näoga onu)
  • Kristo Kotkas (Eesti muld ja Eesti Ruja)
  • Marco Vermaas (November)
  • Markku Tiidumaa (Tuhamäed)
  • Saulius Urbanavičius (Mehetapja/Süütu/Vari)

PARIM MONTEERIJA

  • Andreas Lenk (Rohelised kassid)
  • Helis Hirve (Minu näoga onu)
  • Jarosław Kamiński (November)
  • Jette-Krõõt Keedus (Lembri Uudu)
  • Katri Rannastu (Õuemängud)
  • Martin Männik (Nõukogude hipid)
  • Tambet Tasuja (Armastus…)
  • Tambet Tasuja (Sangarid)
  • Valter Nõmm / Meel Paliale / Priit Pääsuke / Margo Siimon (Keti lõpp)

PARIM KOSTÜÜMIKUNSTNIK

  • Anu Lensment (Sangarid)
  • Eugen Tamberg (Keti lõpp)
  • Eve Gutmann-Valme (Minu näoga onu)
  • Jaanus Vahtra (November)
  • Reet Aus & Tiiu-Ann Pello (Mehetapja/Süütu/Vari)

AASTA TEGIJA

  • 15 kandidaati (võitja avalikustatakse EFTA galal, 24. märtsil 2018)

TELEVISIOON

Kõik televaldkonna kandidaadid  

PARIM TÕSIELUSAADE (FACTUAL/REALITY)

  • Eesti parim pagar
  • Heureka
  • Kodutunne
  • Meie aasta Austraalias
  • Minu imeline muutumine
  • Osoon
  • Pealtnägija
  • Reis Siberi südamesse: Baikal
  • Roaldi nädal: Süstlaorjad

PARIM TELESERIAAL

  • ENSV
  • Kättemaksukontor
  • Lotte lood
  • Merivälja
  • Nukumaja
  • Padjaklubi
  • Pilvede all
  • Siberi võmm
  • Õnne 13

PARIM MEELELAHUTUSSAADE

  • Eesti Laul
  • Hommik Anuga
  • Kaks kanget Kagu-Aasias
  • Nädalalõpp Kanal 2ga
  • Rahvabänd
  • Ringvaade
  • Su nägu kõlab tuttavalt
  • Suure tähe väike täht
  • Väikesed hiiglased

PARIM UUS SAADE

  • 112 – saatuslik hetk
  • KMD klubi
  • Meie Eestid
  • Rahvabänd
  • Suud puhtaks
  • Suure tähe väike täht
  • Wend Weis
  • Väikesed hiiglased
  • Üllata Eestit

PARIM ERISAADE

  • Aasta hitid 2017
  • Eesti Meedia Tennis Cup: Kontaveit vs Kanepi
  • Eesti Meelelahutusauhinnad 2017
  • Eesti Muusikaauhinnad 2017
  • EL-i eesistumine
  • EV100 Pidu algab
  • Inglite aeg
  • Kes tahab saada Tallinna linnapeaks?
  • Talvik, Eesti Televisioonist

PARIM AJAKIRJANDUSLIK LUGU

  • Fentanüüli tappev võidukäik – Roaldi nädal: Süstlaorjad, autorid Roald Johannson ja Margus Sikk
  • Haigekassale võltsarvete esitamine – Pealtnägija, autor Kristjan Pihl
  • Kassivabriku paljastamine – Kuuuurija, autor Katrin Lust
  • Kataloonia referendumi kajastamine – Aktuaalne kaamera, autor Epp Ehand
  • Korruptsioon Tondiraba Jäähallis – Insight, autorid Ilja Dotšar, Artur Zahharov ja Dmitri Pastuhhov
  • Laura Kõrgemäe kupeldamisskandaali avalikustamine – Seitsmesed, autor Keili Sükijainen
  • Mõrvar töötas seadusevastaselt 10 aastat kooliõpetajana – Radar, autor Jüri Butšakov
  • Pedofiilide võrgustiku paljastamine – Kuuuurija, autor Katrin Lust
  • Veel pikantseid seikasid Rõivase skandaalist: EAS avas Malaisias kahtlase äri – Radar, autor Marii Karell

PARIM NAISNÄITLEJA

  • Elina Reinold (Kättemaksukontor)
  • Elisabet Reinsalu (Pilvede all)
  • Helena Pruuli (Lotte lood)
  • Laine Mägi (ENSV)
  • Lauli Otsar (Merivälja)
  • Liina Vahtrik (Naabriplika)
  • Luule Komissarov (Õnne 13)
  • Maarja Jakobson (Nukumaja)
  • Piret Kalda (Papad mammad)

PARIM MEESNÄITLEJA

  • Andres Lepik (Merivälja)
  • Harry Kõrvits (Naabriplika)
  • Mait Malmsten (ENSV)
  • Mart Kampus (Lastetuba)
  • Raivo E. Tamm (Papad mammad)
  • Robert Annus (Siberi võmm)
  • Sepo Seeman (Lotte lood)
  • Tõnu Kark (Kuum jälg: Kärbikud ja hamburger)
  • Tõnu Oja (Papad mammad)

PARIM NAISSAATEJUHT

  • Eve Kallaste (Minu imeline muutumine)
  • Grete Lõbu (Ringvaade)
  • Ines (Me armastame Eestit)
  • Katrin Lust (Kuuuurija)
  • Katrin Viirpalu (Terevisioon)
  • Margit Kilumets (OP!, Jõulutunnel)
  • Marii Karell (Radar)
  • Signe Lahtein (Kodutunne)
  • Tuuli Roosma (Meie aasta Austraalias)

PARIM MEESSAATEJUHT

  • Kristjan Jõekalda ja Teet Margna (Kaks kanget Kagu-Aasias, Nädalalõpp Kanal 2ga)
  • Kristo Elias (Osoon)
  • Marko Reikop (Ringvaade)
  • Mart Mardisalu (Seitsmesed)
  • Mihkel Raud (Kolmeraudne)
  • Märt Avandi (Su nägu kõlab tuttavalt)
  • Roald Johannson (Roaldi nädal)
  • Tambet Tuisk (Väikesed hiiglased)
  • Urmas Vaino (Suud puhtaks)

PARIM REŽISSÖÖR

  • Ain Prosa (Kättemaksukontor)
  • Eva-Katariina Taimre (Eesti Laul, suurprojektid)
  • Gerda Kordemets ja Martin Korjus (Siberi võmm)
  • Maire Radsin (Plekktrumm)
  • Margus Raid (Padjaklubi)
  • Margus Sikk (Roaldi nädal)
  • Märten Vaher (Töörööbikud, Ajujaht)
  • Triin Ruumet (Merivälja)
  • Villem Tarvas (Kaks kanget Kagu-Aasias)

PARIM STSENARIST

  • Andra Teede (Õnne 13)
  • Andrus Kivirähk / Janno Põldma / Heiki Ernits / Elo Selirand (Lotte lood)
  • Eleonora Berg (Pilvede all)
  • Gerda Kordemets (Siberi võmm)
  • Indrek Hargla (Merivälja)
  • Katrin Pauts (Nukumaja)
  • Martin Algus ja Silvia Soro (Padjaklubi)
  • Mihkel Ulman (Kättemaksukontor)
  • Villu Kangur ja Gert Kiiler (ENSV)

PARIM TOIMETAJA

  • Anne Mäns (Kaks kanget Kagu-Aasias, Nädalalõpp Kanal 2ga)
  • Anne-Mari Müller (Eesti selgeltnägijate tuleproov, Me saime lapse)
  • Hannes Sarv (Radar)
  • Imre Kaas (112 – saatuslik hetk)
  • Kaidi Klein (Kolmeraudne)
  • Kajar Kase (Ringvaade)
  • Kertu Sikk (Eesti Parim Pagar, Üllata Eestit)
  • Kristjan Pihl (Pealtnägija)
  • Õie Arusoo (Osoon)

PARIM OPERAATOR

  • Ergo Kuld (Nukumaja)
  • Ergo Treier (Wend Weis, Lotte lood)
  • Hans Ulman (Siberi võmm)
  • Karl-Jonatan Karits (Padjaklubi)
  • Madis Reimund (Merivälja)
  • Margus Malm (Inglite aeg, Eesti parim pagar)
  • Raul Priks (Eesti Laul)
  • Tauno Sirel (Töörööbikud, Ajujaht)
  • Villem Tarvas ja Janar Volmer (Kaks kanget Kagu-Aasias)

Loe ka neid

Tagasi üles