T, 31.01.2023

Lahkus Heli Lääts

Kultuuritoimetus
Lahkus Heli Lääts
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Estonia Talveaias Heli Läätse elulooraamatu "Heli Lääts. Armastusega" esitlus ja lauljanna juubeli tähistamine.
Estonia Talveaias Heli Läätse elulooraamatu "Heli Lääts. Armastusega" esitlus ja lauljanna juubeli tähistamine. Foto: Tairo Lutter

Armastatud laulja Heli Lääts lahkus meie seast 85-aastaselt, vahendab ERR

1932. aastal Saaremaal sündinud Heli Lääts lõpetas 1955. aastal Tallinna Muusikakooli. Samal aastal debüteeris ta estraadilaval.

1960. aastal lõpetas ta Tallinna Riikliku Konservatooriumi laulu erialal, õppides Tiit Kuusiku klassis. Ta sai esimese eesti lauljana estraadi- ja kammerlaulja kvalifikatsiooni.

Regulaarsed esinemised estraadilauljana algasid 1956. aastal Emil Laansoo ansambli ja Eesti Raadio estraadiorkestriga.

Koos teiste Eesti estraadikunstnike ja ansambliga Metronoom osales ta 1957. aastal Ülemaailmsel noorsoo- ja üliõpilasfestivalil Moskvas, kust ta tuli koju laureaadina. 1958. aastal võttis Lääts osa üleliidulisest estraadiartistide konkursist, kus ta esimese eesti lauljatarina võitis laureaaditiitli.

Aastatel 1957–1961 laulis Lääts Eesti Raadio naistrios. Aastatel 1957–1987 oli ta Eesti NSV Riikliku Filharmoonia solist, 1966–1974 sealses estraadistuudios lauluõpetaja.

Heli Lääts on üles astunud estraadi- ja kammerlauljana, osalenud estraadietendustes ja laulnud lastelaule. Tema hääl oli kaunitämbriline ning repertuaar sisukas. Ta on salvestanud oma laule heliplaatidele ja Eesti Raadiole.

Tagasi üles