Naised Köögis tegid Eestile sünnipäevalaulu vaata videot!

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Naised Köögis liikmed Kairi Leivo, Kristiina Ehin tütrega ja Katrin laidre.

FOTO: Silver Tõnisson

Naised Köögis annavad teada, et «Eesti sünnipäevalaul» sai lindistatud loo vaid mõned päevad tagasi ja sama spontaalselt sündis laulule ka pildirida.

«Seekord tähistasime koos vabariigi aastapäeva pisut ette. Oli 18 kraadi pakast ning helgemad hetked sellest päevast võttis üles Imre Annus. Meie käsul, meeste abiga, kärssava tordi ning kummulimineva saani kiuste, hobujõul ja havi tahtel liikusime Põhja-Sakalast lõuna poole Heimtali külla, et tervitada naist, keda väga imetleme – tekstiilikunstnik Anu Rauda, kellele anti selsamal päeval Haapsalus üle elutööpreemia. Katsime talle üllatuslaua ja laulsime uut laulu. Saime osa tema vaipadesse kootud kargest soojusest, mis on Eestile nii omane. Suur tänu kõigile asjaosalistele! Juubilarile aga: Elagu! Elagu! Elagu!»

«Meie loole aitas rütmi ja hoo sisse puhuda Silver Sepp ning kontrabassil hoidis gruuvi Taavet Niller. Toomas Valk mängis ära kõik karmoškal olevad noodid mitmes variatsioonis (nagu tal ikka kombeks on). Eufooniumil tegi debüüdi Ekke Mikelsaar, trompetiga lisas pidulikkust Kusti Mikelsaar ja lauluhäälega toetas meid esmakordselt ka Oskar Joons.»

Tagasi üles