Need kolm lugu võistlevad Soomes pääsu eest Eurovisioonile

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Saara Aalto

FOTO: Promofoto

Sel laupäeval selgub, kes esindab Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel. Kui «Eesti laulu» konkursil valitakse võitja kümne finalisti seast, siis samal päeval selgub Soome eurolaul ühe esitaja poolt esitatud kolme loo seast. 

Soome rahvusringhääling YLE otsustas nimelt saata igasuguse konkursita riiki Eurovisiooni lauluvõistlusele esindama telesarjas «The X Factor» populaarsust kogunud laulja Saara Aalto. 

Soome muusikaüldsus oli sellisest otsusest nördinud, sest varem väljakuulutatud konkursile laekunud 300 lugu jäid võimalusest Euroopas silma paista, ilma. Aga YLEl kui korraldajal oli õigus selline otsus vastu võtta. 

Kolme loo seast selgub võitja laupäeval Espoo Metro Areenal, otseülekanded algavad kell 19.00 nii Yle TV1s, Yle X3Ms kui Yle Areenas. 

Esimene võistluslugu on «Monsters», mille autorid on Aalto ise, rootslased Joy ja Linnea Deb ning inglise produtsent-laulukirjutaja Ki Fitzgerald.

Teine kannab pealkirja «Domino», autoriteks Aalto, Thomas G:son, kes on ka üks 2012. aastal Eurovisiooni võitnud loo «Euphoria» autoritest ning Bobby Ljunggren, Johnny Sanchez ja Will Taylor.

Kolmas võistlustulle minev lugu on aga «Queens», autorid taas Aalto ise, Tom Aspaul (kirjutanud lugusid näiteks Kylie Minogue'ile), Farley Arvidsson ja Charlie Walshe.

Tagasi üles