L, 3.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti «Jää» võidab festivalidel auhindu

Kultuuritoimetus
Facebook Twitter
Comments
Anna Hintsi lühifilm «Jää»
Anna Hintsi lühifilm «Jää» Foto: Kaader filmist

Anna Hintsi lühifilm «Jää» on osalenud ligi 40 filmifestivali võistlusprogrammis ning võitnud viis auhinda, nende seas kriitikute auhind Belgia filmifestivalilt «Les Enfants Terribles» ja Norra filmifestivalilt «West Nordic International» auhind parima operaatoritöö eest.

«Jää» kandideerib ka 2018. aasta Eesti Filmi- ja Teleauhindade jagamisel parima lühifilmi kategoorias, teised nominendid samas kategoorias on Tanno Mee «Heleni sünnipäev» ja Eeva Mägi «Lembri Uudu». EFTA auhinna gala toimub sel aastal 24. märtsil Nordea Kontserdimajas Tallinnas.

Anna Hintsi «Jää» räägib loo sellest, kui oluline on öelda «ma armastan sind», kui selleks on veel võimalus. Harri (Mait Malmsten) on ohvitser, kes peale lahutust näeb oma 11-aastast poega (Aksel Ojari) ainult koolivaheaegadel. Et kaotatud aega tagasi teha, otsustab Harri külastada pojaga saart, kus ta lapsepõlves tihti oma isaga aega veetis. Harri jääb viimasest praamist maha, kuid otsustab last mitte kurvastada ning sõita saarele üle kohaliku jäätee. Mees, kes on harjunud kõike kontrollima, seisab vastamisi jõududega, mida ta kontrollida ei suuda.

Filmi stsenaristid on Anna Hints ja Greta Varts, režissöör Anna Hints, operaator Tõnis Tuuga, kunstnikud Matis Mäesalu ja Anneli Arusaar, monteerija Marion Koppel, helirežissöör Kauri Lemberg.

Filmi on tootnud Exitfilm ja Kinoport Film Eestist, Origine Films Prantsusmaalt ja Antevita Films Luxembourgist. Filmi produtsendid on Eero Talvistu, Emilie Dubois, Olivier Berlemont ja Raoul Nadalet.

Filmi valmimist on toetandud Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital. «Jää» võitis 10 000-eurose postproduktsiooni auhinna Europian Short Pitch 2015 konkursil.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles