P, 10.12.2023

Kinno jõuab uus film Mirtel Pohlaga

Kultuuritoimetus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kaader filmist "Portugal"
Kaader filmist "Portugal" Foto: Allfilm

12. aprillil jõuab kinodesse näitleja ja teatrilavastaja Lauri Lagle esimene täispikk mängufilm «Portugal» .

«Portugal» on sügav ja sume nagu suveöö, see on füüsiline kulg ja vaimne rännak, mille sihtmärgiks ei ole vaid geograafiline punkt maakaardil.  

Karina ja Martin on vabaabielus elavad lapsevanemad, kelle omavahelises armastuses pole põhjust kahelda. Aga kui hing ihkab midagi veel, mingit seletamatut kõdi, saavad alguse sündmused, kus miski pole enam endine. See on lugu suurest igatsusest millegi järele, mida ei ole veel tundnud või mida võib-olla isegi ei eksisteeri.

Järgides oma sisemist tungi algab otsingute teekond, mis on mänguline, muhe, läbinisti inimlik, täis eksimise ja uuesti alustamise võimalusi ning värvikaid karaktereid, kes kõik on teel ja kel kõigil on üks eesmärk – leida õnn.

«Portugal» vaatleb tänapäeva inimest, kelle tasakaalupunkt on paigast nihkunud. Kelle isiklikku ruumi on kogunenud kõike rohkem kui mahub.

Kaader filmist "Portugal"
Kaader filmist "Portugal" Foto: Allfilm

Kergelt koomiliste sugemetega seikluslik draama on tunnustatud näitleja ja teatrilavastaja Lauri Lagle esimene täispikk mängufilm, mille peaosalisi kehastavad näitlejad Mirtel Pohla ja Margus Prangel.

«Portugal» Allfilm 2018

  • Režissöör ja stsenarist: Lauri Lagle
  • Osades: Mirtel Pohla, Margus Prangel, Elmo Nüganen, Taavi Eelmaa, Jarmo Reha, Anne Türnpu, Helena-Merzin Tamm, Meelis Rämmeld, Eva Koldits, Inga Salurand, Gert Raudsep, Jörgen Liik, Volli Käro, Lauri Kaldoja, Jaan Rekkor
  • Operaator: Erik Põllumaa
  • Kunstnik: Kamilla Kase
  • Kostüümikunstnik: Liis Plato
  • Grimmikunstnik: Liisi Roht
  • Monteerijad: Liis Nimik, Hendrik Mägar
  • Helilooja: Taavi Kerikmäe
Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles