Kultuurisoovitused

Isaks läbi ussim***i: uus Eesti mängufilm «Võta või jäta»

Filmistuudio «Allfilm» jagas Postimehega esimest eelvaadet sel sügisel linastuvast suurfilmist uuest eesti filmist «Võta või jäta».

Ühel unisel laupäevahommikul saab kolmekümneaastane ehitaja Erik jalustrabava uudise: endine tüdruksõber Moonika, keda mees pole pool aastat näinudki, on just lapse sünnitanud. Tüdruku. Naine ise pole emaduseks valmis ja kui mees last endale ei taha, läheb tüdrukuke lapsendamisele.

«Võta või jäta» on lugu Eriku pikast, keerulisest ja kohati koomilisest isaks kasvamise teekonnast. Lugu, mille käigus tavalisest eesti mehest saab igapäevaelu kangelane, Superman, kes on oma isaduse eest valmis küünte ja hammastega võitlema.

Režissöör ja stsenarist Liina Triškina-Vanhatalo räägib rilmist nii: «Iga aasta novembris hoogustub Eesti meediamaastikul isateemaline arutelu. Korraldatakse kontserte ja konverentse, kroonitakse tublimaid, avaldatakse uut statistikat ning pehmetest väärtustest pungil persoonilugusid. Aga kes või mis on isa? Anonüümne sigitaja? Aateline kasvataja? Rahamasin või jalkasõber? Püssikandja või pannkoogimeister? Oli nii või naa, isadus pole kunagi varem olnud niivõrd aktuaalne ühiskondlik teema kui täna – seninägematu sugudevahelise konflikti ja sotsiaalse muutumismängu ajastul. «Võta või jäta» on üks isaks kasvamise lugu. Ka totaalsest jorsist võib saada suurepärane isa. Isegi aasta isa. Läbi ussim***i, aga mis siis.»

«Võta või jäta», esilinastus 14. septembril 2018

  • Tootja: Allfilm
  • Stsenarist-režissöör: Liina Triškina-Vanhatalo
  • Produtsent: Ivo Felt
  • Operaator: Erik Põllumaa
  • Kunstnik: Markku Pätilä
  • Näitlejad: Reimo Sagor, Andres Mähar, Epp Eespäev
  • Eelarve 894 000 eurot, sh EFI toetus 720 000 eurot
Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles