Kevadine pööripäev toob ERMi öise heli- ja videvikufestivali

Eesti Rahva Muuseumis heli-ja videvikufestival ERMi ÖÖ on pühendatud kevadisele pööriööle.

FOTO: ERM

24. märtsil algusega kl 19.30 toimub Eesti Rahva Muuseumis esimene heli- ja videvikufestival ERMi ÖÖ, mis on pühendatud kevadisele pööriööle ja kutsub kuulama videvikulist ajavoolu nii helis kui ka sõnas.

«ERMi ÖÖ pakub kuulajale inspireerivas videvikus sõnumiga muusikat, õdusat koosolemist ja sisekaemuslikku kohalolu,» kirjeldas festivali ERMi programmijuht Kadi Haamer. Festivali seitset kontserti neljal laval ühendab Ajarada ERMi püsinäitusel «Kohtumised».

Esimest ERMi ÖÖd austab sõnalis-muusikalise projekti «Pööriööriööriöö» esmaettekanne, kus kirjanik-semiootik Valdur Mikita tekstid haaravad publikut Robert Jürjendali ja Kaido Kirikmäe loodavate improvisatsiooniliste maailmade kaudu. Trioga on kaastegev segakoor K.O.O.R dirigent Raul Talmari juhatusel.

Lisaks astuvad laupäeva õhtutundidel üles hõbehäälne Myrra Rós Islandilt, soolokontserdiga Vaiko Eplik, fantaasiamuusik Silver Sepp, hiiu kandleid elektroonikaga ristav duo Puuluup ja 2017. aastal albumiga «Raba» eduka debüüdi teinud Haldi. festivali puhkealal Kukemuru ambient-ruumis laseb helidel voolata põhjanaabrite veteran-elektrooniku Mika Rintala poolt juhitav kooslus Verde.

Festivali lisainfo ERMi kodulehel ja Facebookis.

ERMi ÖÖ on lõppakord sel nädalal, 19.-24. märtsini toimuvale XV Maailmafilmi festivalile.

Tagasi üles