Selgusid EFTA salapärase žürii liikmed

EFTA 2018 gala

FOTO: Raul Mee

Eesti filmi- ja teleauhindade žürii liikmeid peetakse enne auhinnagalat saladuses, et vältida žüriiliikmete mõjutamist ning tagada nende erapooletus.

EFTA toimkonna poolt kolm päeva pärast galaõhtut edastatud dokumendis on kirjas kõik II taseme žürii liikmed, aga nende žüriide puhul, mis vastutasid nominentide valiku eest, on ära toodud vaid esimehed.

Auhinde jagamisel imestasid mitmed valdkondadega seoatud inimesed, kuidas sai juhtuda nii, et mõnes kategoorias võistleb inimene iseendaga (nt Rea Lest oli parima naisnäitleja auhinnale nomineeritud kaks korda).

Imestusi tekitas ka telekategooriate nominatsioon. Nii näiteks pandi tõsielusaate kategoorias «Pealtnägija» (ETV) ja «Roaldi nädalaga» (Kanal 2) võistlema kokandussaade «Eesti parim pagar», mis kuulub hoopis teise ooperisse. Teleauhindade puhul oli igas kategoorias kolm nominenti, mis jagunesid võrdselt kolme Eesti põhitelekanali vahel.

Televaldkonna žürii

Kandidaatide esitamine: meediagrupid

I vooru žürii – nominentide valimine: telekanalite ülene žürii, esindaja Marje Tõemäe

II vooru žürii ehk superžürii – laureaatide valimine

  • Andres Kõpper
  • Indrek Simm
  • Jüri Pihel (esimees)
  • Katrin Saks
  • Mart Sander
  • Oliver Matkur
  • Rasmus Kagge

Filmivaldkonna žürii

Kandidaatide esitamine: produtsendid või nende poolt ametlikult määratud isikud; produtsentidele võisid soovitusi teha ka erialaliidud.

I vooru žürii – nominentide valimine

I erialakeskne žürii (mängufilm, dokumentaalfilm, animafilm, režissöör, stsenarist, meesnäitleja, naisnäitleja, aasta tegija): Tristan Priimägi (esimees)

II erialakeskne žürii (lühifilm, operaator, helilooja, helirežissöör, filmikunstnik, monteerija, filmikunstnik, aasta tegija): Arko Okk (esimees)

II vooru žürii ehk superžürii – laureaatide valimine

  • Andris Feldmanis
  • Arvo Iho
  • Mare Raidma
  • Merle Palmiste
  • Raimo Jõerand (esimees)
  • Tõnis Lõhmus
  • Vallo Toomla
Tagasi üles