Rahvusvaheline näitus sünnib koostöös nelja Baltikumi muuseumiga: Läti Rahvusliku Kunstimuuseumi, Eesti Kunstimuuseumi, Leedu Kunstimuuseumi ja M. K. Čiurlionise nimelise Rahvusliku Kunstimuuseumiga. Näituse peakuraator on prantsuse väljapaistev sümbolismiuurija Rodolphe Rapetti. Pariisi jõuab kokku 150 teost Baltimaade kunstiloo märgilistelt autoritelt, nagu Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Janis Rozentāls, Konrad Mägi, Kristjan Raud, Nikolai Triik jt. Pariisi järel näeb näitust sügisel Kumu kunstimuuseumis ning seejärel lähiaastatel ka Lätis ja Leedus. Näitusega Pariisis kaasneb mahukas prantsuskeelne illustreeritud kataloog ja valmib Baltimaade kultuuri tutvustav telefilm Arte kanalilt.
«Eesti, Läti ja Leedu ühine näitus Euroopa ühes nimekamas Orsay muuseumis on kauaoodatud ja märgiline suursündmus. On hea meel, et Balti riikide üha tugevnev koostöö kultuurivallas kannab juubeliaastal eriliselt head vilja. Ühiselt välja minnes pälvime rahvusvahelisel areenil suuremat kõlapinda ja leiame paremaid võimalusi enese lähemaks tutvustamiseks Euroopas ja kaugemalgi,» ütles kultuuriminister Indrek Saar, kes osaleb ka näituse avamisel.
Kuraator Rodolphe Rapetti rõhutab Euroopa sümbolismi ja selle kaasa toodud eneseteadvuse lahutamatut seost Balti riikide iseseisvumisega pärast Esimest maailmasõda. Näitus demonstreerib erinevate välismõjude ja kohaliku kultuurivälja vahelist dünaamilist mängu, millest on alguse saanud kunstnike isiklik loominguline keel. Rapetti sõnul on Baltimaade kunstnikud argikultuuri-, folkloori- ja maastikuelemente kasutades suutnud luua täiesti unikaalse kunstinähtuse. Näituse kolm põhiteemat – «Müüdid ja legendid», «Hing» ja «Maastik» – väljendavad kunstnike vaimustust romantiliste jutustuste, inimese individuaalse sisemaailma ja loodusmüstika üle.