P, 3.12.2023

Eesti Kirjanike Liit kuulutas välja romaanivõistluse

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlus on ainuke kirjandusvõistlus Eestis, mille võiduga kaasneb käsikirja tõlkimine inglise keelde.

«Kõik saab alguse kirjandusteosest, mis kõnetaks lugejat lisaks Eestile ka välismaal. Seejärel on oluline, et sellise teose käsikiri oleks juba ette tõlgitud suurema levikuga keelde. Tänapäeval tähendab see inglise keelt. Erakapitali toetus Eesti kirjanduse tõlkimisel ja maailmas tutvustamisel on äärmiselt oluline,» rääkis Eesti Kirjanike Liidu esimees ja romaanivõistluse žürii liige Tiit Aleksejev.

Romaanivõistluse 10 000 euro suuruse auhinnafondi on välja pannud Eesti ettevõtted Liviko, Wolf Group`i kuuluv Penosil ja advokaadibüroo Ellex Raidla. Esmakordselt paneb Margus Karu sihtasutus välja eripreemia. Lisaks annab Postimees välja romaanivõistluse eripreemia.

Romaanivõistlusele oodatakse eestikeelseid ja varem avaldamata pikema proosa käsikirju mahuga vähemalt 200 000 tähemärki tühikuteta. Käsikirjade esitamise tähtaeg on 4. veebruar 2019. Kõik käsikirjad jõuavad žürii liikmeteni autorlust avaldamata.

Romaanivõistlusel hindab käsikirju kaheksaliikmeline žürii, kuhu kuuluvad Eesti Kirjanike Liidu esimees Tiit Aleksejev, dramaturg ja ajakirjanik Ene Paaver, luuletaja ja kirjandusteadlane Aare Pilv ning kirjanikud Vahur Afanasjev, Maimu Berg, Peeter Helme, Eva Koff ja Rein Põder.

Romaanivõistluse 2017 võitis Vahur Afanasjev käsikirjaga «Serafima ja Bogdan», mis valiti 67 algupärase ja seni avaldamata käsikirja seast.

Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlus on 1926. aastal algatatud kirjastuse Loodus romaanivõistluse idee jätkaja ning lähtub oma tegevuses Eesti Romaaniühingu võistluse praktikatest ja põhimõtetest. Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlus kutsuti taas ellu Eesti erakapitali toel 2014. aastal.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles