N, 30.03.2023

Esiettekandele tuleb Galina Grigorjeva «Psalm»

Kultuuritoimetus
Esiettekandele tuleb Galina Grigorjeva «Psalm»
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti Akadeemiline Vaskpillikvintett
Eesti Akadeemiline Vaskpillikvintett Foto: Mait Jüriado

Homme, 17. aprillil kell 19 astub Estonia Kontserdisaalis üles hetkel ainus teadaolev Eestis tegutsev vaid vaskpillidest koosnev kooslus - Eesti Akadeemiline Vaskpillikvintett - kelle esituses kõlab teiste seas  Galina Grigorjeva uudisteos «Psalm».

Eesti Akadeemilise Vaskpillikvinteti moodustavad parimad mängijad Eesti Riiklikust Sümfooniaorkestrist – trompetistid Indrek Vau ja István Baráth, metsasarvemängija Ye Pan, tromboonimängija Andres Kontus ja tuubamängija Madis Vilgats. Nendega koos astub lavale ungari päritolu Balázs Nemes, kes töötab Frankfurdi Raadio Orkestri soolotrompetistina. Lisaks solistikarjäärile on teda kutsutud mängima maailma kuulsaimatesse orkestritesse – nii on ta esinenud Metropolitan Opera orkestris James Levine ́i ja Valeri Gergievi käe all, Chicago Sümfooniaorkestris Daniel Barenboimi ja Mariss Jansonsi juhatusel.

Kvinteti liikme Indrek Vau sõnul andis Eesti Akadeemilise Vaskpillikvinteti kokkutulemiseks lükke mängijate enda soov ning huvi esitada just sellele koosseisule kirjutatud kunstmuusikat. Nii kuulubki ansambli repertuaari läbi  sajandite vaskpillikvintetile kirjutatud muusika.

Antud kontsert on eriline, sest esiettekandele tulev Galina Grigorjeva „Psalm“ on ühtlasi ka esimene teos, mis spetsiaalselt Eesti Akadeemilisele Vaskpillikvintetile kirjutatud. Lisaks uudisteosele kõlavad kontserdil ka Mihhail Glinka, Eino Tambergi, Raimo Kangro, Victor Ewaldi, Oskar Böhme ja Vassili Brandti teosed.

Kontsert toimub Eesti Interpreetide Liidu ja Eesti Kontserdi koostöös toimuva Eesti interpreeti ja tema loomingut väärtustava sarja «Eliitkontserdid» raames. Sel hooajal kannavad sarja kavad Peterburi – meile lähima maailmalinna, ajalooliselt Eestile olulise kultuurikantsi hõngu.ilma müügipunktidest ning Eesti Kontserdi kassast.

Märksõnad
Tagasi üles