Akordionifestival toob Jõgevale Leedu ja Läti virtuoosid

Akordionid. Foto on illustreeriv.

FOTO: URMAS LUIK/PRNPM/EMF

Jõgeval peetakse selle nädala teisel poolel rahvusvahelist akordioni-, lõõtspilli- ja suupillifestivali. Festivalikontserdid toimuvad neljapäevast laupäevani ning eesti pillimeeste kõrval saab näha-kuulda leedu ja läti muusikuid.

Festival algabki leedulaste ja lätlaste ülesastumistega. Neljapäeval, 19. aprillil kell 19 musitseerib kultuurikeskuse laval Leedust saabuv trio koosseisus Tadas Motiečius (akordion), Gleb Pyšniak (tšello) ja Dalia Dédiniskaité (viiul). Tadas Motiečius on Leedu noorema põlvkonna andekamaid akordioniste, kes on õppinud mitmes Euroopa muusikaakadeemias ning võitnud laureaaditiitleid Leedu ja muu Euroopa konkurssidel.

Reedel, 20. aprillil kell 19 jätkub festival lätlaste Raimonds Macatsi (suupill, tšello) ja Aivars Hermanise (kitarr) kontserdiga. Duo mõlemad liikmed on silmapaistvad ja hõivatud muusikud. Macats esineb tihti koos kuulsaimate Läti korüfeedega, nagu Raimonds Pauls, Laima Vaikule jt, Hermanis on mänginud paljudes Läti paremates ansamblites ja projektikooslustes.

Festivali põhipäev on laupäev, 21. aprill. Keskpäeval avatakse kultuurikeskuse suvelaval nn vabalava, kus võivad üksi või mitmekesi üles astuda kõik akordioni-, lõõtspilli- või suupillimängu harrastajad. Vabalava programmi juhib Elmar Trink. Kell 15 kultuurikeskuses algaval lõppkontserdil astuvad üles esimestest kontsertidest juba tuttavad Tadas Motiečiuse trio ja duo Macats–Hermanis, samuti eesti muusikud: Kulno Malva (akordion ja lõõtspill), Heino Tartes ja sõbrad (lõõtspill), suupilliansambel Piccolo ja Abja akordionibänd. Ka lõppkontserti juhib Elmar Trink.

Laupäeval peetakse kultuurikeskuse ümbruses kevadlaata. Müüakse ka teistsugust kaupa, aga eelistatumad on eestimaine toit ja käsitöö.

Esimest akordionifestivali peeti Jõgeval 2011. aastal. Et ühel aastal jäi festival ära, jõutakse tänavu mitte kaheksanda, vaid seitsmenda toimumiskorrani. Festivali korraldab Jõgeva kultuurikeskus, esinejate leidmisel aitab korraldajaid tuntud kontserdikorraldaja Toivo Tuberik.

Tagasi üles