LSD avas midagi, mida üks teine kuulus LSD-huviline, kirjanik Aldous Huxley nimetas oma raamatus «taju usteks». Ka Hoffmann uskus end LSD abil püstitavat vajalikke lisaküsimusi ja ka leidvat vastuseid probleemile, mis oli vaevanud filosoofiahuvilisi vaata et aegade algusest: mis asi on reaalsus ja mida on meil võimalik teada? Reaalsusi ei ole üks, vaid rohkem, jõudis Hoffmann LSDd tarvitades arusaamisele. Ta tsiteerib oma raamatu «LSD, mu probleemlaps» 11. peatüki «LSD-kogemus ja reaalsus» epigraafiks Goethet: «Mida enamat võiks inimlaps elult tahta, kui et jumala loodu end talle avab.»
Hoffmann elas 102-aastaseks ning LSDd tarvitas ja propageeris elu lõpuni. Propageeris mitte ainult tarvitamist, vaid eelkõige selle teaduslikku rakendamist, vähendamaks inimeste kannatusi ja suurendamaks hüvesid. Hoffmannile kuuluvat sõnad, et väike annus LSDd teeb päeva rõõmsamaks ja tajud ergumaks. Samas ei olnud tema suhtumine kahtlustevaba ja ta võrdles seda aatomituuma lõhustamisega: tema lõhustas mingis mõttes reaalsuse, iseasi, kuidas seda teadmist ja olukorda kasutada.
1950ndatel eksperimenteeris LSDga laialdaselt Ameerika Luure Keskagentuur (CIA), kes manustas seda salaja sõjaväelastele, tudengitele, haigetele ja muudele katseisikutele ilma nende teadmata, uurides nende reaktsioone, ka seda, kuidas aine võimaldab inimeste teadvusega mängida ja neid tõhusamalt kontrollida. Väidetavalt olla USA armeel olnud 60ndatel-70ndatel suured psüheedeelsete ainete varud, mida loodeti lahinguolukorras rakendada, aga lõpuks hakati siiski pelgama, sest lõpptulemus polnud ette teada. Kõige lähemal sõja ja LSD suhtele on ilmselt vähemalt popkultuuris Francis Ford Coppola psühhedeelne «Tänapäeva apokalüpsis». Samuti prooviti leida LSD-le rakendust psühhiaatrias.