«Ahto. Unistuste jaht» linastub Krakowis

“Ahto. Unistuste jaht”

FOTO: Kuvatõmmis

Jaanis Valgu dokumentaalfilmi «Ahto. Unistuste jaht» rahvusvaheline esilinastus on Krakowis.

Jaanis Valgu märtsis Eesti kinodesse jõudnud dokumentaalfilmi «Ahto. Unistuste jaht» rahvusvaheline esilinastus on 29. mail Krakowi filmifestivalil, mis toimub sel aastal  58. korda. 

«Ahto. Unistuste jaht» on praeguseks Eesti  kinolevis kogunud juba üle 5000 vaataja. Tallinnas saab filmi vaadata veel sel nädalavahetusel ja järgmisel nädalal kinos Artis, 4. mail Pirita Vabaaja Keskuses ja 11. mail Glehni Teatris. 

Jaanis Valgu dokumentaalfilm on Ahto Valterist, suurelt unistajast, seiklejast ja meremehest, kelle ümbermaailmareis omanimelisel purjelaeval paneb noored poisid janunema seikluste järele, naissoo õhates armastuskirju kirjutama ning ajakirjanikud enda järel jooksma. Keegi ei teadnud, mis on see motiveeriv jõud ja ajend, mis sundis teda seda kõike läbi tegema.

«Ahto. Unistuste jaht»

FOTO: Erakogu

Kangelase püsimatu meel, aastate pikkused katsumused oma unistuste täitmiseks ning läbikukkumised sel teel rulluvad lahti filmi jooksul, mis kasutades unikaalset arhiivimaterjali avab vaataja jaoks eelmise sajandi maadeavastaja ihalused ja katsumused. Värvikas teekond ümber maailma avaneb tänu peategelase ja tema isa päevikutele ning tänu unikaalsetele filmikaadritele, mis reisi jooksul filmilindile jäädvustatud. Film toob vaataja silme ette ühe mehe elu ja meremeheks kasvamise loo, tema kujunemisprotsessi selleks, kes ta oli ning maailma, millega tal tuli rinda pista, et selleni jõuda.

Stsenarist ja režissöör Jaanis Valk, operaator Erik Norkroos, monteerijad Erik Norkroos, Kersti Miilen ja Jaanis Valk, helirežissöör Horret Kuus, produtsent Erik Norkroos. Filmi on tootnud Rühm Pluss Null.

Filmi valmimist toetasid Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital ja Media. Lisaks toetati filmi tegemist läbi Hooandja.ee keskkonna.

Krakowi filmi festival toimub 27. maist kuni 3. juunini. Sel aastal on festivali fookusriigiks Eesti. Peale «Ahto» näidatakse veel viite Eesti dokumentaalfilmi ja animafilmide programmi, mille on koostanud Priit Pärn.

Tagasi üles