RT: See stuudioversioonis lindistamine, täpselt nii nagu me neid luuperi abiga esitame, ei jäänud kuidagi orgaaniliselt, sinna siis lisandus tiba miskit esinemistega võrreldes, aga mu meelest mitte palju!
Plaadi «Süüta mu lumi» puhul – suurepärane plaat muide, unustasin öelda! – ei saanud kuidagi lahti veidrast tundest, et laulate kaduvast maailmast. Sellest, mis tegelikult on küll põhimõtteliselt veel alles, aga nagu kuidagi märkamatu ja mingis mõttes pretensioonitu, kuid selline armas ja kodune.
MV: Aitäh, «laulud kaduvast maailmast» kõlab väga romantiliselt!
RT: Aitäh jah, ühelt poolt on nagu kaduva maailma lood tõesti, aga samas minu jaoks näiteks puudutab plaadi avalugu «Martafana» oma teemas kaudselt kuidagi maailma üleüldist hetkeseisu. Ilmastiku soojenemine ja kõik need kliimamuutusest tulenevad jamad, põgenikud ja vaesus ja kuivus.
Vähe on kollektiive, kes juba esimese looga saavad kultuskleepsu külge. Puuluubil läks see õnneks, kui ilmus pala «Süüta mu lumi», siis ajasite sellega sotsiaalmeedia umbe. See ei olnud ju teil meediaplaanis sees? Või oli?
RT: Ei ajanud umbe! Üldse mitte. (Naerab.) Oleme endiselt tundmatu ja alternatiivne kollektiiv.
MV: Ei olnud küll mingit plaani. Ning kuna meil puudus sellest loost ka korralik stuudioversioon, siis läks liikvele igasugu kahtlase kvaliteediga kontserdisalvestisi.
Ei väsi imestamast, kuidas saab Hiiu kanneldega nii palju ära öelda.
MV: Kui alustasime, siis tundsime alati vajadust rõhutada, et me mängime Hiiu kanneldel ja see on imeline pill. Tegime Hiiu kandle propagandat. Viimasel aastal – ja plaadiga seoses – on see teema natuke vaiksemaks jäänud ning mul on tekkinud mulje, et Hiiu kannel on muutumas normaalsuseks. Ning meile ei tehta hinnaalandust, et oleme põnevad ainult seetõttu, et sellist eksootilist pilli mängime.