R, 24.03.2023

«Seltsimees lapse» vaatajaarv ületas maagilise 100 000 piiri

Kultuuritoimetus
«Seltsimees lapse» vaatajaarv ületas maagilise 100 000 piiri
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Kaader filmist "Seltsimees laps".
Kaader filmist "Seltsimees laps". Foto: Rakvere Teatrikino

Moonika Siimetsa mängufilmi «Seltsimees laps» on tänaseks vaatamas käinud 103 587 inimest, film on hoidnud vaadatavuse pingereas esikohta kõigil viiel linastusnädalal.

Sellise publikumenuga on Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks valminud «Seltsimees laps» tõusnud läbi aegade üheks populaarsemaks kodumaiseks filmiks. Filmi produtsendi Riina Sildose sõnul teeb see uudis kogu meeskonnale mõistagi heameelt. «Ühelt poolt räägib sada tuhat kinokülastust ilmekalt sellest, et Eesti inimene armastab kodumaist kino. Ja teisalt, paremat kingitust kui kodupublikut kõnetav film ei saakski filmitegijad Eesti sajandal sünnipäeval teha,» lausus ta.

«Seltsimees laps» põhineb armastatud kirjaniku Leelo Tungla autobiograafilistel romaanidel. Filmis mängivad Helena Maria Reisner, Tambet Tuisk, Eva Koldits, Juhan Ulfsak, Liina Vahtrik, Lembit Peterson, Maria Klenskaja, Julia Aug, Maria Avdjuško jpt.

Filmi režissöör-stsenarist on Moonika Siimets, operaator on Rein Kotov, E.S.C., kunstnik Jaagup Roomet, kostüümikunstnik Kristiina Ago, grimmikunstnik Tiina Leesik, monteerija Tambet Tasuja, helirežissöör Matis Rei ja helilooja Tõnu Kõrvits. Filmi produtsent on Riina Sildos (Amrion OÜ).

Märksõnad
Tagasi üles